Mark Zuckerberg WhatsApp’tan nasıl para kazanacak?

0

En sık kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, her geçen gün yeniliklere açık hale getiriliyor. Bu noktada WhatsApp’ı da bünyesinde barındıran Facebook’un CEO’su Zuckerberg, mesajlaşma uygulaması üzerinden nasıl kazanç sağlayacaklarını açıkladı…

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, yaptığı son konferansta yatırımcılar ile bir araya geldi. Popüler mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Facebook Messenger hakkında bazı değerlendirmelerde bulundu. Bu uygulamalardan para kazanmak için yapılan planlar ele alındı.

Facebook’un, WhatsApp üzerinden reklam yayını rafa kaldırılmıştı. Ancak sürprizler yolda…

Uygulamalardan para kazanma yöntemi sadece bu değil. Uygulamaların para kazanma yöntemi olarak nasıl değerlendirileceği ele alındı.

WhatsApp Pay üzerindeki beklenti büyük

WhatsApp uygulamasından para kazanmak için birtakım ticari hizmetlerin yanında kurumsal hizmetler de kullanılabilir. Zuckerberg, yaptığı açıklamalarda WhatsApp Pay ödeme yönteminin gelişmesine oldukça önem verdiklerini açıkladı.

WhatsApp kullanılarak para transferinin hızlı ve güvenli bir biçimde gerçekleştirilebileceğini açıkladı. Bu yönde çalışmaların hızlandırıldığını belirten Zuckerberg, farklı planlarının olduğunu da ifade etti.

Planların içeresisinde uygulama sayesinde alım ve satım hizmetleri sunulması planlanıyor. Yani e-ticaret söz konusu. WhatsApp kullanan kişilerin birkaç tuş hareketiyle alışveriş yapmaları hizmetinin sağlanması bekleniyor. Şirketler bu modele uygun olarak vitrinler oluşturacak ve kullanıcılar hızlı şekilde alışveriş yapabilecekler.

Gelişmeler merakla bekleniyor…

Cevap bırakın