Makine öğrenmesinde en yenilikçi 10 şirket

Makine öğrenmesinde en yenilikçi 10 şirket

0

Son yıllarda büyük veri ile birlikte adını daha fazla duymaya başladığımız makine öğrenmesini kısaca; matematiksel ve istatistiksel işlemler ile veriler üzerinden çıkarımlar yaparak tahminlerde bulunan sistemlerin bilgisayarlar ile modellenmesi olarak tanımlayabiliriz. Makine öğrenmesi bugün kurumsal teknoloji çözümleri altında büyük veri kullanılarak tahminler yapmak amacıyla kullanılıyor. Perakende, güvenlik, bulut bilişim ve çok daha fazlası makine öğrenmesinin kullanıldığı sektörler arasında yer alıyor. Hata bulma, tahmin yapma ve hatta kanser teşhis etme makine öğrenmesi ile yapılabilen işlerden bazıları. Ben de bu haftaki yazımda bu teknoloji trendinden yola çıktım, Analytics Insight’ın Temmuz 2018 listesinde yer alan ve makine öğrenmesini kullanan en yenilikçi 10 şirketi bir araya getirdim..
Algolux
Algolux makine öğrenimini otonom vizyonu gerçekleştirmek, görüntüleme ve bilgisayarlı görme sistemlerini geliştirmek amacıyla kullanıyor. Şirket vizyonu kameraları geliştirerek bugünkü görüntüleme sistemlerinin çok ötesine taşımak.
AntWorks
AntWorks, otomasyon, sayısallaştırma ve kurumsal zekayı verileri anlamak amacıyla kullanıyor. Şirket robotik süreç otomasyonu(RPA) gibi araçlar kullanıyor.
Dotphoton
Yeni dosya formatı ile yüksek hafıza kapasitesi sunan Dotphoton bir görüntü sıkıştırma çözümü. Dotphoton ayrıca yüksek kalitede fotoğraf ve video paylaşımına da imkan veriyor.
Dynamic Yield
Dynamic Yield, makine öğrenmesini kullanarak pazarlamacıların kişiselleştirme, otomatik optimizasyon, öneriler ve mesaj yoluyla gelirlerini artırmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.
HEALTH[at]SCALE Technologies 
HEALTH[at]SCALE Teknolojileri, sağlık giderlerini, memnuniyetini ve sonuçlarını iyileştirmek için makine öğrenmesini  kullanıyor. Bu sayede sistem hastaları kendileri icin en uygun tedavi ve tedavi sağlayıcı ile eşleştiriyor.
Scaled Inference
Scaled Inference kişiselleştirilmiş deneyimler yoluyla iş büyümesini teşvik etmek için özerk optimizasyon platformunu kullanıyor. Scaled Inference öncelikle sisteminizi analiz ediyor. Sonrasında kullandığınız yazılımı optimize etmeye çalışıyor.
Smadex
Smadex markalama ve performans pazarlamacıları için makine öğrenimi ile desteklenen mobil teknoloji çözümü. Uygulama reklamcılara hedeflerini takip edebilmeleri icin gereken ölçülebilir verileri sağlıyor.
SoundHound
SoundHound, makine öğrenimi yoluyla ses tanıma, doğal dil anlayışı ve ses tanıma geliştirmesi yapar.
Statice
Statice, şirketlerin verilerini dış taraflara açmasına, harici kaynaklarla işbirliği yapmasına ve yeni iş ilişkileri oluşturmasına imkan tanıyan gizlilik teknolojileri geliştiriyor.
Zimperium
Mobil cihaz güvenliğini sağlayan Zimperium makine öğrenim uygulamaları ile mobil verilerin tehlikeye atılmasını, şirketlerin ağ saldırılarına, kötü amaçlı uygulamalara veya kimlik avı girişimlerine maruz kalmasını önlüyor.

Görsel kaynak: sociable.co

Cevap bırakın