Mailbox’a alternatif e-posta uygulamaları

0

mail apps2013 yılında Dropbox tarafından satın alınan Mailbox bildiğiniz üzere 26 Şubat 2016 itibariyle sahalara veda etti. Dropbox’ın açık bir şekilde kapatma kararı hakkında bilgi vermediği Mailbox ilk dönemlerde yoğun bir ilgiyle karşılaşmış ve çok kısa sürede 1 milyon barajını aşmıştı. Sevilen e-posta uygulamasının tarihin tozlu sayfalarına gönderilmesi akabinde eminim mailbox kullanıcıları alternatif uygulama arayışına girmişlerdir. Ben de bu haftaki yazımda Mailbox’a alternatif e-posta uygulamalarını bir araya getirdim.

Outlook
1990’lı yıllarda Hotmail olarak hayatımıza gire Micrososft’un online e-posta uygulaması şimdilerde yoluna Outlook.com olarak devam ediyor. Oldukça başarılı olan uygulama OneDrive, Office Online, ve Skype’ın da içinde yer aldığı Microsoft’un diğer servisleri ile entegre çalışıyor. Bu entegrasyonlar özellikle ofis kullanıcıları için oldukça faydalı. Outlook üzerinde bir Word dökümanını edit edebilir veya Skype konuşması başlatabilirsiniz. Ya da OneDrive ile daha büyük dokümanlar paylaşabilirsiniz.

Airmail
Uzun yıllar boyunca Mac kullanıcıları tarafından severek kullanılan Sparrow uygulamasının Google tarafından satın alınması ve hemen ardından kapanması ile birlikte, Mac kullanıcılarının yeni favorisi Airmail oldu. Airmail çekici ve kişiselleştirilebilir ara yüzüne ek olarak harika özeliklere de sahip. Diğer Mac uygulamalarınız ile entegre olarak çalışabilen Airmail; Fantastical, Evernote, Omnifocus ve pek çok uygulamayı destekliyor. Uygulamanın App Store’daki fiyatı 9,99 dolar.

Gmail
Mailleri sınıflandırmak için sayısız çözüm sunan Gmail, filtre, etiket ve istenmeyen mailler için uyguladığı filtreleme sistemi ile mail dünyasının yıldızlarından. Gmail’de en önemli maillere kolayca ulaşmak çocuk oyuncağı. Eğer birden fazla mail hesabı kullanmanız gerekiyorsa Gmail tam size göre. Çünkü iki mail hesabı arasında kolaylıkla geçiş yapabiliyorsunuz. 2004 yılında ilk lanse edildiğinde Gmail sunduğu 1 GB’lık hafıza kapasitesi ile rakiplerinin önüne geçmeyi başardı. Çünkü bu sayede eski mailleri silmek yerine arşivleyebiliyordunuz. Kişisel mail hesapları için harika bir seçenek olan Gmail ile birlikte Google Apps for Work servisini kullanarak işle ilgili millerinizi de yönetebilirsiniz.

Mail App
Daha basit bir mail uygulaması isteyen Windows kullanıcıları için Mail App harika bir çözüm. Uygulama Windows 8 ile birlikte kullanıldığında tüm hesaplarınızı tek bir yerde senkronize etmenizi sağlıyor. Uygulamanın ara yüzü Outlook’a benziyor. Harika organizasyon özelliklerine sahip uygulamada mesajlar otomatik olarak sınıflandırılabiliyor

Spark
Nispeten yeni bir mail uygulaması olan Spark; Dropbox, Pocket, Google Drive ve çok daha fazlası ile entegre çalışabiliyor. iOS üzerinde ücretsiz olarak yer alan e-posta uygulaması Spark en önemli maillerinizi sizin için bulur ve mail kutunuzu istediğiniz şekilde organize eder. Eğer saatinizden maillerinizi kontrol etmek istiyorsanız güzel bir Apple Watch uygulaması da mevcut.

CloudMagic
Ücretsiz bir e-posta uygulaması olan CloudMagic Outlook, Gmail, Yahoo, iCloud, Google Aps gibi birçok e-posta servisini destekliyor. Uygulamaya beş adet e-posta adresi ekleyebiliyorsunuz. Maillerinizi hem hızlı almanız hem de hızlı göndermeniz için başarılı şekilde geliştirilmiş uygulama ile ile tüm e-posta hesaplarınızda arama yapabilirsiniz ve tek bir alandan tüm e-posta hesaplarınızdan mail gönderebilirsiniz.

Kaynak: imore.com

Cevap bırakın