Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelMagSafe Aksesuarlarını Android Telefonlarda kullanma

  MagSafe Aksesuarlarını Android Telefonlarda kullanma

  MagSafe aksesuarlarını Android telefonlarda nasıl kullanabileceğinizi bu yazıda anlatıyorum.

  Her ne kadar MagSafe Apple tarafından geliştirilen bir teknoloji olsa da günümüzde Android telefonlarda da kullanılabiliyor. Bu teknoloji sayesinde telefonunuza farklı aksesuarları bağlayabilir ve özellikle şarj konusunda yeni ve farklı çözümleri kullanabilirsiniz.

  MagSafe adı verilen teknoloji iPhone modellerinde bulunan bir tür mıknatıslı bağlantı sistemi. Bu sistemi kullanan şarj cihazları ya da cüzdan gibi aksesuarlar bulunur. Bu bağlantı sistemi, iPhone 12’den itibaren kullanılmaya başlanmış olup, halen en yeni modellerde bulunur.

  MagSafe Aksesuarlarını Android Telefonlarda kullanma

  Kablosuz ve mıknatıslı yani manyetik bir bağlantı olan bu teknoloji Android telefonlarda da kullanılabiliyor. Tabi bu resmi bir yöntem değil ve her zaman düzgün çalışacağının garantisi yok.

  Burada kullanabileceğimiz iki farklı çözüm var. Birincisi kalka şeklinde manyetik tutucular. Bunlar, birçoğunun kendi yapışkan bant teknolojisine sahip olduğu için telefonun arka tarafına yapıştırılarak kullanılıyor. Bu yöntemi pek önermemekle beraber (çok sağlam olmuyor ve bir süre çıkıyor) var olduğunu bilmeniz iyi olur.

  İkinci ve bence en sağlıklı yöntem MagSafe bağlantısı sunan Android telefon kılıfları. Bunları telefona göre alıyorsunuz ve ne yazık ki her model için bulmanız da garanti değil. Ama bilinen markaların telefonlarının neredeyse tamamı için bu tarz özel kılıflar var. Benim önereceğim yöntem bu olur. Zira hem telefonu kılıfla koruyorsunuz hem de bağlantı sırasında daha sağlam bir kullanım imkanı elde ediyorsunuz.

  Böyle bir kılıf aldığınızda kullandığınız Android telefon, tüm MagSafe aksesuarları ile uyumlu hale geliyor. Kurulum vs. gerekmiyor. Tabi telefonunuzda kablosuz şarj özelliği yoksa bu tarz bir aksesuar bu özelliği kazandırmıyor. Ama varsa MagSafe destekli araç içi şarj cihazınızı Android telefonunuzla da kullanabiliyorsunuz. Güzel ve pratik bir özellik.

  Örneğin ben halen kullandığım S24 Ultra modeli için bu tarz bir kılıf aldım. Bu sayede MagSafe aksesuarlarını bu telefonla da kullanıyorum. Bu arada sadece araç şarjı için değil aynı zamanda bu teknolojiyi destekleyen powerbank ya da cüzdan gibi aksesuarları da S24 Ultra ile kullanmaya başladım.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN