Magic Leap One ile tanışın

0

Artırılmış gerçeklik girişimiMagic Leap’in ilk modeli Magic Leap One duyuruldu. İşte detaylar…

Daha önce Google, JP Morgan ve Alibaba’nın da aralarında bulunduğu birçok köklü şirketten yatırım alan ABD merkezli artırılmış gerçeklik teknolojileri girişimi Magic Leap, ilk modelini duyurdu. Magic Leap One adıyla gelen artırılmış gerçeklik başlığı 6 yıllık bir çalışmanın ürünü olduğu belirtildi.

İlginç tasarımının dışında teknik olarak teoride diğer birçok modelden farksız görünen Magic Leap One, başlığın yanı sıra kumanda ve daire şeklinde bir bilgisayar ile birlikte geliyor. Kullanıcılar, aygıt ile YouTube videoları izlemekten e-mail’lerini okumaya kadar mobil cihazlarıyla yaptıkları birçok işlemi gerçekleştirebiliyorlar.

Öte yandan aygıtın görüş açısının geniş olmadığı yönünde bilgiler söz konusu. Başın çevrilmesiyle gözlüğün kenarları görülüyor ve bu da deneyime negatif puanlar ekliyor. Ayrıca ufak bir bilgisayarla birlikte sunulan aygıt, bu nedenle kompaktlık açısından da zorlayıcı bir faktör sunmuş oluyor. Örneğin bir yere gidilmesi gerektiğinde diğer artırılmış gerçeklik ekipmanlarının aksine Magic Leap One’ın bilgisayar ile birlikte taşınması gerekiyor. Uzun yıllardır üzerinde çalışılan ve bu kadar yüksek seviyelerde (yaklaşık 1,9 milyar dolar) yatırım alan şirketin yeni ürünüyle bir miktar hayal kırıklığı yarattığını belirtmek gerekiyor.

Neyse ki Magic Leap yöneticileri, sonraki sistemin daha iyi bir görüş açısı sunacağını açıklamış bile. Son olarak söz konusu aygıtın fiyat etiketi ve satış fiyatı henüz netlik kazanmadı.

Cevap bırakın