Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürmacOS Sequoia ön izlemesi tanıtıldı

  macOS Sequoia ön izlemesi tanıtıldı

  Apple, masaüstü işletim sisteminin yeni sürümü olan ve Mac’e çalışmanın yepyeni yolları ve çığır açan akıllı teknolojiler kazandıran macOS Sequoia’nın ön tanıtımını yaptı.

  macOS Sequoia, doğrudan macOS üzerinden iPhone’a tam erişim ve denetim imkanıyla Süreklilik özelliklerinin sınırlarını genişleten iPhone Mirroring özelliğini de içeren heyecan verici yepyeni becerilerle dolu. İnternette gezinirken web sayfalarındaki bilgilerin keşfedilmesini kolaylaştıran yeni Highlights özelliğiyle birlikte Safari’de de büyük bir güncelleme yapılıyor. Yeni Passwords uygulaması, tek bir noktadan parolalara erişmeyi ve hesap bilgilerini düzenlemeyi daha da kolay hale getiriyor. Oyun deneyimi daha etkileyici hale geliyor ve Assassin’s Creed Shadows, Frostpunk 2 ve daha fazlasını içeren yeni oyunlarla zenginleşiyor.

  macOS Sequoia ile birlikte, üretken yapay zeka modellerinin gücünü kişisel bağlamla birleştirerek inanılmaz derecede yararlı ve özgün akıllı teknolojiler sunan, iPhone, iPad ve Mac için kişiye özel akıllı teknoloji sistemi Apple Intelligence da kullanıma sunuluyor. Baştan sona gizlilik gözetilerek tasarlanan Apple Intelligence; macOS Sequoia, iOS 18 ve iPadOS 18’e derinlemesine entegre edildi. Apple Intelligence, dil ve görselleri anlıyor ve bunları oluşturabiliyor, uygulamalarda işlem yapabiliyor ve kişisel bağlamdan yararlanabiliyor. Böylece günlük görevleri kolaylaştırıp hızlandırıyor. Gücünü Apple çipten ve Neural Engine’dan alan Apple Intelligence, M serisi çip içeren tüm Mac’lerde destekleniyor.

  “Apple çipin gücü ve macOS’in efsanevi kullanım kolaylığı benzersiz bir kombinasyon oluşturarak Mac’in her zamankinden daha yetenekli olmasını sağlıyor. Bugün, üretkenliği ve akıllı teknolojileri üst düzeye çıkaran macOS Sequoia sürümüyle macOS’i yeni boyutlara taşımanın heyecanını yaşıyoruz.” diyen Apple’ın Yazılım Mühendisliğinden sorumlu başkan yardımcısı Craig Federighi sözlerini şöyle sürdürüyor: “macOS Sequoia Apple Intelligence’a eşlik ederek Mac’te çalışmanın yollarını değiştirecek yeni inanılmaz özelliklerin kapılarını açıyor. Kullanıcıların işleri sorunsuzca halletmesine yardımcı olmanın diğer yolları, iPhone Mirroring gibi yeni Süreklilik özellikleri, Safari’de yapılan önemli güncellemeler ve bir dizi yeni oyunla Mac kullanıcılarının bu deneyimi çok seveceğini düşünüyoruz.”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN