macOS High Sierra 10.13 yayınlandı

0

Apple’ın Mac bilgisayarları, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yoğun ilgiyle karşılanıyor. Günümüzde bilgisayar segmentinde küresel satışları en yüksek markalarından biri de Apple. Bu noktada teknoloji şirketinin sıklıkla sunduğu işletim sistemi güncellemeleri de büyük önem taşıyor.

Geçtiğimiz eylül ayında final versiyonu yayınlanan macOS High Sierra işletim sisteminin ilk –ek güncellemesi- 10.13 koduyla yayınlandı. macOS High Sierra 10.13, Mac App Store’daki yazılım güncelleme menüsü üzerinden ücretsiz olarak indirilip yüklenebiliyor. Söz konusu güncellemenin, ana sürümün yayınlanmasından sadece bir hafta sonra gelmesi ise dikkat çekti. Peki yeni ek güncelleme neler içeriyor?

Öne çıkan özelliği güvenlik tarafında… Güncelleme, Apple Dosya Sistemi birimlerinin parolalarını Boot Camp Yardımcısı üzerinden düz metin şeklinde gösterebilen kritik bir güvenlik açığını çözüyor.

Ek olarak Mac için daha fazla stabilite, güvenlik iyileştirmeleri ve bazı küçük değişiklikler de macOS High Sierra 10.13’ün öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Örneğin güncelleme yükleyicisi değiştirilmiş durumda. Ayrıca Adobe InDesign kullanımında görülen bir grafik hatası ve Yahoo üzerinden erişilen e-mail’lerde iletilerin silinmesini engelleyen bir sorunun da giderildiği belirtiliyor.

Apple, Mac kullanıcılarına yayınladığı güncellemelerin bekletilmeden gerçekleştirilmesini tavsiye ediyor. Özellikle güvenlik tarafında çeşitli yamalar (patch’ler) sunan macOS High Sierra 10.13’ün de hızlı bir şekilde indirilmesini öneriyoruz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın