macOS Big Sur ile Netflix videoları 4K HDR izlenebilecek

0

macOS Big Sur, ilk defa Netflix videolarının 4K HDR formatında izlemenmesini destekleyecek. Fakat bu imkandan sadece belirli bir sayıda Mac bilgisayar faydalanabilecek.

Apple Terminal tarafından paylaşılan bilgilere bakılırsa, Netflix içeriklerini 4K formatında izleyebilmek için Big Sur desteği bulunan Mac’lar yeterli olmayacak. Netflix’in Yardım Merkezi’nde yer alan ve güncellenen bir bilgiye göre yalnızca T2 Güvenlik Çiği bulunan cihazların yüksek kaliteli içerik yayını imkanına sahip olduğu belirtiliyor.

Yani kullanıcılar 4K çözünürlükte bir yayın almak istiyorlarsa macOS 11.0 Big Sur ve en son Safari versiyonunu yüklü olması ve bununla birlikte 4K uyumlu bir ekrana sahip olmaları gerek. Tabi gereksinimler bununla da bitmiyor. 2018 yılından sonra piyasaya çıkan Apple T2 güvenlik çipi bulunan bir Mac bilgisayarınız da var ise o zaman 4K çözünürlüklü bir yayın izlemeyi hak ediyorsunuz.

Yani Netflix üzerinden 4K HDR formatında yayın izlemek istiyorsanız 2018’de veya daha sonra kullanıma sunulan MacBook Air, 2018’de ve daha sonra kullanıma sunulan MacBook Pro, 2018’de kullanıma sunulan Mac mini ve 2019’da kullanıma sunulan Mac Pro, 2020’de kullanıma sunulan iMac, iMac Pro cihazlarından birine sahip olmanız gerek. Bunların dışındaki cihazlar ile yüksek çözünürlükte bir yayın izlemeniz mümkün değil.

Cevap bırakın