macOS 10.15’ten ne bekleniyor?

0

WWDC 2019’a bir haftadan daha az bir süre kaldı ve bu yılki oldukça büyük olacak. WWDC 2019, macOS 10.15’in açılışını da sahne olacak…

Apple Mac bilgisayarların işletim sisteminin sonraki temel versiyonu için geri sayım başladı… macOS 10.15’in ön saflarında Marzipan yer alıyor. Marzipan, Apple’ın iPad uygulamalarını Mac’e aktarma teknolojisi; bu da Mac uygulaması oluşturma işlemini geliştiriciler için daha kolay hale getiriyor. Yazılım dünyası bu konuda son derece heyecanlı. Potansiyeli yüksek bir detay.

macOS 10.15’in Mac’e bir dizi yeni uygulama getirmesi de bekleniyor. Apple’ın iPad uygulamalarının büyük kısmını Mac’e aktarma işlemi olan Marzipan’la yapılması beklense de macOS 10.15, iTunes kodunu temel alan yepyeni bir Müzik uygulamasını içerecek.

Yeni müzik uygulaması, Apple’ın video ve podcast özelliklerini yeni bağımsız uygulamalara dönüştürecek ve tamamen müziğe odaklanarak macOS’taki dinleme deneyimini ideal hale getirecek.

Mac’teki mesajların, çıkartma ve efekt gibi yeni özelliklerle güncellenmesi bekleniyor. Bu özellikler birkaç yıl önce iOS’ta piyasaya sürülmüştü, ancak şimdi Apple onları Mac’e getiriyor. Mac, konfeti, lazerler, havai fişekler ve diğer efektlere sahip olacak.

Sonuncusu fakat en önemlisi, Apple birleştirilmiş bir Arkadaşlarım Bul ve iPhone’umu Bul uygulaması geliştiriyor. Bu iOS ve macOS’ta geçerli olacak. Birleştirilmiş uygulama, bağımsız uygulamaların tüm özelliklerini taşıyacak ve tek bir uygulamada içerecek.

Cevap bırakın