MacBook Pro 16 inç inceleme

0

MacBook Pro 16 inç inceleme videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda ekranı ile fark yaratan MacBook ailesinin en yeni üyesine yakından bakıyoruz. MacBook Pro 16 inç özellikleri ile kullanıcısına neler sunuyor?

MacBook Pro 16 inç inceleme

2019 yılının sonlarında tanıtılan MacBook ailesinin en yeni üyesi, sahip olduğu özellikleri ile iddialı bir giriş yaptı.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri inceleme videosu ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

MacBook Pro 16 inç özellikleri

İçerik üreticilerin hayatını önemli derecede kolaylaştıracan MacBook Pro 16 inç özellikleri arasında büyük ve parlak ekran öne çıkıyor. 16 inç boyutundaki ekran 500 nit parlaklığında ve P3 renk yelpazesini destekliyor. 

3072×1920 çözünürlüğe ve 226 ppi ile daha yüksek piksel yoğunluğuna sahip 16 inç Retina ekran, yaklaşık 6 milyon pikselin yanı sıra daha da etkileyici bir ekran deneyimi sunuyor.

Donanıma baktığımızda yeni neslin bir önceki nesle göre 2,1 kat daha fazla performans sunduğunu söyleyelim. Yeni MacBook, 5.0 GHz’e kadar Turbo Boost hızlarına sahip en yeni 6 ve 8 çekirdekli 9. nesil Intel işlemciler ile birlikte geliyor.

Bilgisayara grafik tarafında ise 7 nm üretim süreci ile üretilen AMD Radeon Pro 5000M serisi grafik kartlarına yer veriliyor. Başlangıç modeli olarak AMD Radeon Pro 5300M ekran kartına ev sahipliği eden bilgisayara en üst modelinde AMD Radeon Pro 5500M grafik kartı eşlik ediyor.

RAM tarafında 64 GB RAM’e kadar seçenek sunan bilgisayarın depolama tarafında ise 8 TB’a kadar artırılabilir SSD seçeneklerinin olduğunu belirtelim. 8 TB SSD seçeneğine yer veren ilk MacBook modeli olma unvanına sahip olduğunu da atlamamak gerek.

16 inç MacBook Pro, 100 watt-saatlik lityum polimer pile ev sahipliği ediyor. Bugüne kadar en yüksek pil kapasitesine sahip olan MacBook Pro, 11 saate kadar internette gezinme veya video oynatmanıza olanak sunuyor. Bu sayede şarj cihazınız yanınızda olmasa dahi iki şarj arasında daha uzun süre çalışabiliyorsunuz.

Cevap bırakın