Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiMacBook Game Mode geliyor!

  MacBook Game Mode geliyor!

  Apple, MacBook’un en zayıf yanlarından birini sonunda revize ediyor. MacBook Game Mode ile MacOS’te oyun oynamak çile olmaktan çıkıyor.

  Şunu net bir şekilde söyleyebiliriz. MacOS’in en zayıf yanı oyunlar olabilir. Çünkü MacOS’te istediğiniz oyunu bulmak ciddi anlamda zor. Elbette bunun birden fazla nedeni var. Lakin en yaygın neden, MacOS’teki kitlenin oyunlarla fazla ilgilenmiyor oluşu. Bu da oyun yapımcılarını MacOS’e karşı mesafeli hale getiriyor. Dolayısıyla oyun için yeni bir PC almak isteyenler de tercihini Windows tabanlı bir bilgisayardan yana kullanıyorlar. Yani tam bir kısır döngü söz konusu diyebiliriz. İşte Apple bu kısır döngüyü Game Mode isimli yeni teknolojisi ile kırmak niyetinde.

  Apple MacBook

  Malum, Windows için çıkmış bir oyunu MacOS’te çalışır hale getirmek çok da kolay değil. Yani oyunu MacOS’e portlamak için ciddi anlamda emek harcanması gerekiyor. Doğal olarak bu durum yapımcılara ek maliyetler yüklüyor. Bu maliyetlerin karşılığını alamayacağını düşünen yapımcılar da portlama işlemleriyle vakit kaybetmek istemiyorlar. Sonuç olarak MacOS’teki oyuncular pek çok yeni yapımdan mahrum kalıyor. Lakin bu durum Game Mode ile son bulabilir.

  APPLE MacBook Air

  MacBook Game Mode geliyor!

  Apple, Game Mode teknolojisi ile oyun severlerden ziyade yapımcıları memnun etmeyi düşünüyor. Bu mod ile Windows oyunlarını, MacOS’e portlamak çok daha basit olacak. Apple yapımcılara ihtiyaçları olan tüm araçları ücretsiz olarak sunacak. Böylece çok büyük bir ek maliyet gerekmeden Windows oyunlarını MacOS’e portlamak mümkün olacak.

  Ayrıca Game Mode sayesinde MacOS’te oyun oynarken belli performans artışları da yaşanacak. Oyun severler, oyunları yüksek performans eşliğinde deneyimleyebilecekler.

  yeni macbook serisi

  Elbette bu projenin daha da genişletilmesi gerekiyor. Yoksa sadece Game Mode çıktı diye pek çok oyun sever MacOS’e geçiş yapmayacaktır. Belki Apple oyunculara özel bir PC tasarlarsa ve bu yapımcılar tarafından da desteklenirse, işte o zaman işin rengi değişebilir. Hatta bazı dev yapımlar süreli exclusive olarak Apple’ın oyun odaklı Mac modeline de gelebilir. Böylece Apple yeni bir pazarda da güç kazanmış olur. Lakin Cupertino merkezli şirketin şimdilik böyle bir niyeti bulunmuyor. Dolayısıyla mevcut Mac modelleri ile yola devam edilecekmiş gibi görünüyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN