MacBook Air 2022 hakkında bildiklerimiz

0

Apple 2022 yılı için bomba gibi hazırlanıyor. Özellikle mart ve nisan aylarında yılın ilk büyük tanıtımları gerçekleştirilecek. Ancak asıl ürünler nisan ve eylül/ekim ayında karşımıza çıkıyor. Bu noktada 2022 yılında tanıtılacak MacBook Air da bizi bu aylarda karşılayacak. Peki yeni nesil MacBook Air nasıl olacak? İşte elimizdeki bilgiler:

2022 yılında tanıtılacak yeni nesil MacBook Air yenilikleri içinde barındıracak

Apple’ın geçen yıldan beri renk konusunda çok daha özgür yaklaştığını söylemek mümkün. Bu yıl tanıtılması beklenen MacBook Air modelinin birden fazla renk seçeneği ile gelmesi oldukça yüksek. Bunun yanında Apple’ın M2 çip sistemine sahip ilk ürün olacağını da belirtmekte fayda var.

Söylentiler dahilinde baktığımızda MacBook Air (2022) mini LED özelliğine ve MagSafe’e sahip olacak. MacBook Air tanıtılırken 13 inçlik versiyonun geleceği ve MacBook Pro için 13 inçlik versiyonun artık tanıtılmayacağı düşünülüyor. Bazı beklentilere göre Apple, yeni nesil MacBook Air’da özel bir Product Red serisi olacak. Renk seçenekleri arasında Bondi Blue, Lime ya da Blueberry gibi seçeneklerin de dahil olması çok isteniyor.

yeni nesil MacBook Air

Apple’ın yeni cihazı hakkında sızıntı yapan Jon Prosser, MacBook Air’ın inanılmaz derecede ince bir tasarımla karşımıza çıkacağını belirtiyor. Pro ve Air arasındaki fark da bu noktada belirginleşecek. Tasarım tarafında önemli güncellemelerin olması pek çok kaynak tarafından bekleniyor. MacRumors tarafından yine önemli kaynaklara dayandırılan bilgilere göre, 11 inç ve 13 modellerinin tanıtıldığı 2010 yılından bu yana MacBook Air’da en büyük tasarım değişikliğini göreceğiz.

Prosser’in aksine MacRumors tarafındaki tasarım yorumunda yeni nesil MacBook Air’ın ince olacağı ancak Pro benzeri bir tasarıma geçiş yapacağı bekleniyor. Klavye tarafında ise MacBook Pro’da tuşların altında yer alan boşluğun da dahil olduğu üzeri tüm klavyenin siyah olması gibi Air modelinde de beyaz olması bekleniyor.

yeni nesil MacBook Air

Yeni nesil MacBook Air’da 2017 yılındaki MacBook Air modelinde olduğu gibi farklı portları bulunacak. Birden fazla USB-C ve Thunderbolt bağlantı noktasının eklenecek olması da önemli. Yine de SD kart yuvası veya HDMI bağlantı noktasının eklenmesi beklenmiyor.

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre cihazın seri üretimi 2022 yılının üçüncü çeyreğinde başlayacak. Kuo, ağustos ya da eylül ayında da tanıtılacağını söylüyor.

Apple ve Samsung kullanıcılarına soruldu: Google’a geçer miydiniz?

Cevap bırakın