Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  VideoFiyatının hakkını veren laptop! - MacBook Air 15.3 inceleme!

  Fiyatının hakkını veren laptop! – MacBook Air 15.3 inceleme!

  Apple’ın kullanıcılarına sunmak üzere bir dizi yeni işletim sistemi güncellemesi duyurduğu WWDDC 23’te iOS 17’den iPadOS 17’ye, macOS 14’ten watchOS 10’a kadar birçok güncelleme tanıtıldı. Bunların yanı sıra, Apple aynı zamanda 15.3 inçlik yeni bir MacBook Air modelini de görücüye çıkardı. İşte bu yeni MacBook Air’in özellikleri ve fiyatı.

  Yeni 15.3 inç MacBook Air inceleme!

  Yeni MacBook Air modeli, daha geniş bir ekranla dikkat çekiyor. Apple, geçtiğimiz yıl tanıttığı 13.6 inçlik MacBook Air’in daha büyük ekranlı bir sürümüne odaklandı. Bu yeni model, hem teknik özellikler hem de tasarım açısından önceki modele benzerlikler taşıyor.

  Bu dizüstü bilgisayar, M2 yongasını kullanıyor ve 8 çekirdekli bir CPU ile birlikte geliyor. Ayrıca, 10 çekirdeğe kadar yapılandırılabilen bir GPU da bulunuyor. Yüksek performanslı medya motoru, daha fazla 4K ve 8K ProRes video akışını desteklemekte. 18 saate kadar pil ömrü sunarak uzun süreli kullanım imkanı sağlıyor.

  MacBook Air 15.3, sadece 11,5 mm kalınlığında ve Apple’a göre dünyanın en ince 15 inçlik dizüstü bilgisayarı unvanını taşıyor. Ayrıca, sadece 1,49 kg ağırlığında olduğundan taşıması son derece kolay. Rakiplerine kıyasla yaklaşık %40 daha ince ve 0,22 kg daha hafif olduğu belirtiliyor.

  Bu yeni MacBook Air modelinde, önceki versiyonlarda olduğu gibi True Tone teknolojisi ve 500 nit parlaklık sunan Liquid Retina ekranı bulunuyor. Ekran, 1 milyar renk desteği sağlıyor ve 1080p FaceTime HD kamerası ile üçlü mikrofon dizilimi içermekte.

  Dizüstü bilgisayarın klavyesi, M2 Air modellerinde olduğu gibi tam boyutlu işlev tuşlarına sahip. Ayrıca, Touch ID özelliği sayesinde Mac’inizi tek dokunuşla kilidini açabilir, parolaları girebilir ve güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

  Yeni MacBook Air’in bataryası, önce bahsedilen 18 saate kadar kullanım süresine sahip ve MagSafe 3 bağlantı noktasından şarj edilebiliyor. Ayrıca, iki adet Thunderbolt bağlantı noktası bulunuyor ve isterseniz 6K çözünürlüğe kadar bir ekranı bağlama olanağı sunuyor. Ürün ayrıca 8/16/24 GB RAM ve 256/512 GB veya 1/2 TB SSD seçenekleriyle sunuluyor.

  15.3 inç MacBook Air’in tasarımında, altı hoparlörlü bir ses sistemi yer alıyor; bu sistemin içinde iki tweeter ve force-cancelling özellikli iki grup woofer bulunmakta. Yeni hoparlörler, daha güçlü bir bas sesi sunuyor. Bununla birlikte, Dolby Atmos desteğiyle Uzamsal Ses özelliği, kullanıcılara üst düzey bir ses deneyimi sunmayı amaçlıyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN