Mac için Twitter uygulaması geri döndü!

0

Twitter, geçen yılın ilk aylarında Mac için Twitter uygulamasının artık kullanılmayacağını açıklamıştı. Şirket bunun yerine kullanıcıları Twitter’ın web versiyonuna yönlendirdi. Ancak, bu uygulamayı sevenler için sevindirici haber çok geçmeden ortaya çıktı.

Mac için Twitter uygulaması geliyor

Teknoloji devi Apple, geçen hafta iPad uygulamalarının Mac’e aktarımını kolaylaştıracak Project Catalyst’i tanıttı. Bu lansmanda Apple, işbirliği yaptığı şirketleri de açıkladı. Bu şirketler içinde Twitter da yer alıyor. Bu da Mac için Twitter uygulamasının geri döneceğinin en somut kanıtı.

Twitter’ın Apple’ın duyurusunun ardından bir açıklama yaptı ve dahili iOS kod tabanını kullanacaklarını söyledi. Bu sayede Mac uygulaması geri dönecek. Mac’e özel, özellikler de kullanıcılara sunulacak. Böylece, uygulamayı bilgisayarda kullanmak kolaylaşacak.

Mac bilgisayarlar için Twitter uygulaması diğer platformların Twitter uygulamalarıyla hemen hemen aynı özelliklere sahip olacak. Ancak bunlara ek olarak, yeniden boyutlandırılabilir pencereler, yerel bildirimler, çoklu pencere ve klavye desteği gibi özellikler yeni uygulamada kendine yer bulacak.

Cevap bırakın