Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiMac için Office 2016 kullanıma sunuldu

  Mac için Office 2016 kullanıma sunuldu

  whats-new-in-microsoft-office-2016-for-mac-os-x

  Mac için Office 2016 yazılımı, Apple’ın OS X Yosemite işletim sistemi ile uyumlu olarak Mac bilgisayarlar için yayınlandı. Son olarak 2011 senesinde yayınlanan popüler yazılım, dört sene sonra arayüz ve kullanım açısından getirilen kapsamlı yenilikleri de beraberinde getirdi.

  Temelde Windows için Office 2016’ya benzer bir yapı sunan Mac için Office 2016, dört aylık önizleme sürecinin ardından final haliyle ve çeşitli ödeme seçenekleri ile sunulurken içeriğinde yer alan uygulamalar ise şöyle; Word, Excel, PowerPoint Outlook ve OneNote.

  Mac için Office 2016, Mac sürümü için yapılandırılan tam ekran görünümü, Multi-touch hareketleri ile kullanıma olanak tanıma gibi özellikleri ile dikkat çekiyor. Bulut üzerinde belgelerin saklanması ve senkronizasyon sayesinde başka cihazlar üzerinden çalışmalara devam edilmesi gibi kullanışlı faktörler barındıran yazılımda Word, Excel ve Outlook için gelen yenilikler de öne çıkıyor.

  Excel-formula-builderWord üzerinde şablon, fotoğraf gibi medyaların kullanımına dayalı Format Object özelliği; Excel için neredeyse baştan aşağı yenilenen arayüz, şema ve ikonların yanı sıra Microsoft’un Office yazılımlarının önemli bir parçasını oluşturan Outlook için çevrimiçi arşiv desteği başta olmak üzere kapsamlı geliştirmeler de dikkat çekiyor.

  İlk etapta internet üzerinden 1 TB OneDrive bulut depolama alanı ile birlikte çeşitli alternatifler üzerinden indirilebilecek olan Mac için Office 2016’nın Eylül ayı içerisinde de teknoloji raflarında kutulu olarak yer almaya başlayacağı açıklandı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN