Lüks moda markası Michael Kors’tan Android’li akıllı saatler

0

michael-kors-androdAkıllı saat ekosisteminin neredeyse geneli için geçtiğimiz yıl son derece iyi geçti. Apple’ın akıllı saat serisinin rekabete eklemlenmesi önemliydi, ayrıca Swatch, Fossil gibi çok sayıda saat üreticisinin de ‘akıllı modelleri ile’ tüketici elektroniği segmentine merhaba deyişlerine tanıklık edildi. Örneğin Fossil, klasik saat formunda sunduğu teknoloji dolu modellerini Intel, Google gibi iş ortakları ile birlikte geliştirdi. Trend ise hız kesmiyor, yeni markalar ve birbirinden çarpıcı modeller duyurulmaya devam ediliyor. İşte bu markalar arasına Türkiye’de de saat, çanta gibi ürünleri ile yoğun ilgi gören Michael Kors da katıldı. Üstelik iki akıllı saat modeli birden duyurarak…

Android Wear işletim sisteminin yüklü olduğu modellerini Michael Kors Access adı verilen seri ile sunan markanın iddiası bir hayli yüksek. 395 dolar fiyat etiketinin tabanda yer alacağı modellerin kayış ve diğer özelliklere göre fiyat aralığının yukarı yönde genişleyeceği belirtiliyor.

Ekran_Resmi_2016-03-23_13_44_59Ne zaman satışa sunulacak?

Moda tasarımcısının akıllı saatlerinin unisex olduğunun altı çiziliyor. Ayrıca tasarımında Michael Kors’un iddialı malzeme kullanımı ve güçlü hatlar öne çıkıyor. Taşlı ve son derece pahalı bir görünüm sunan modelin yanı sıra aşağıdaki sportif akıllı saat de potansiyel kullanıcılara sunulacak. Planlanan satış dönemi ise 2016 sonbaharı şeklinde.

Moda markasının yeni akıllı saatlerinin ne düzeyde ilgi göreceği henüz bilinmese de özellikle spor modelinin geniş bir tabanda ilgi görme olasılığının olduğu ifade ediliyor.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın