Lüks akıllı telefon Vertu Constellation tanıtıldı

0

Ekran Resmi 2017-01-26 11.44.15

Pahalı akıllı telefon modelleri ile tanınan Vertu, yeni akıllı telefon modelini lanse etti. Şirket, Constellation model ismiyle duyurduğu cihazda yüksek teknoloji detayları ile birinci sınıf malzeme kalitesini üst seviyede harmanlıyor.

Vertu için bir ilk olan çift SIM desteğine sahip olan Android işletim sistemli akıllı telefon iddialı görünümüyle dikkat çekiyor. İngiltere’de deri ve eloksallı alüminyumdan üretiminin ‘elle’ gerçekleştirildiği ifade ediliyor.

Çizilmelere karşı dayanıklı safir kristal ekranla gelen Vertu Constellation’da donanım tarafı oldukça iyi yapı taşları sunuyor. 5.5 inç ekranda QHD AMOLED ekran kullanılıyor. 12 MP ana kamera, 4K video kaydedebilme özellikleri öne çıkarken teknolojinin çekirdeğini Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 820 çipseti oluşturuyor.

4 GB RAM, 128 GB dahili depolama kapasitesi, NFC, USB Type-C portu, 3220 mAh kapasiteli pil diğer özellikler. Sürpriz bir şekilde Android 6.0.1 ile geleceği belirtilen Vertu Constellation’da Nougat sürümünün ise kısa süre içinde yayınlanacağı kaydediliyor.

Dolby Digital Plus ses işleme sistemine sahip hoparlör yapısının altı çizilen modelin dünyanın en büyük WiFi ağına erişim özelliği de çarpıcı.

Vertu, ilgili modelin fiyatı hakkında açıklamada bulunmaktan kaçınırken tahminler 4 haneli (10 bin doların üzerinde), oldukça yüksek bir etikete sahip olacağı yönünde. Satışların Şubat ayı itibarıyla başlayacağı açıklandı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın