LTE özellikli Apple Watch 3 duyuruldu

0

Apple, 12 Eylül 2017 tarihinde ABD’de düzenlenen etkinlikte LTE bağlantı özelliğine sahip ilk akıllı saat serisini duyurdu. 3. nesil Apple Watch, akıllı telefon bağlantısı olmaksızın görüşme yapabilme, müzik akışı platformlarını kullanma, mesaj gönderme gibi fonksiyonlar sunuyor.

Apple Watch 3, LTE’li modelinin yanı sıra LTE’siz modelle de geliyor. Elbette aradaki önemli ayrım noktalarından biri fiyat etiketleri, LTE’li modeller, diğerlerine göre bir miktar daha yüksek fiyata sunuluyor.

33 ve 42 mm olmak üzere iki ölçüde gelen akıllı saatlerden LTE’li olanı, diğerine göre 0,25 mm daha kalın.

Ayrıca Apple Watch 3’ün W2 adıyla gelen yeni bir çift çekirdekli işlemci sunduğu kaydediliyor. Dolayısıyla daha yüksek işlem gücü gerektiren bazı yazılımlar daha etkin şekilde kullanılabilecek, örneğin Siri artık konuşabilecek.

Yüzde 85 daha hızlı WiFi, yüzde 50 daha uzun pil ömrü özellikleri de öne çıkıyor. Apple Watch’ın en son modelleri artık 18 saate varan pil dayanıklılığı vaat ediyor.

Apple CEO’su Tim Cook, Apple Watch serisinin Rolex, Fossil, Cartier ve Omega’dan daha çok sattığını açıkladı ve şu çarpıcı ifadeyi kullandı: “Apple Watch, muhtelemen gelir açısında 1 numara.”

Öte yandan lansmanda söz alan Apple yöneticisi Jeff Williams, yeni cihazı ‘Apple’ın en üst düzey ifadesi’ şeklinde tanımladı.

Satışlar ne zaman başlıyor?

15 Eylül’de ön siparişlerinin alınmaya başlanacağı bildirilen akıllı saatler için kullanıcılarla buluşma tarihi ise 22 Eylül 2017. Yetkili Apple satış noktalarında yine 22 Eylül itibarıyla Apple Watch 3 modellerini görebilmek mümkün olacak.

Cevap bırakın