Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürFinal Fantasy XIII karakteri Louis Vuitton reklam kampanyasında!

  Final Fantasy XIII karakteri Louis Vuitton reklam kampanyasında!

  Ekran_Resmi_2016-12-29_18_25_36

  Fransız moda evi Louis Vuitton, 2016 Yaz Kreasyonu’nda bir Final Fantasy XIII karakteri olan Lightning’i kullandı. Dijital dünya, bir kez daha gerçek yaşamla kontrast oluşturdu…

  Gucci, Hermes, Chanel, Prada gibi lüks moda markaları, yüksek segmentli ürünlerinin tanıtımı için genellikle ünlü modellerle çalışır ve dev bütçeli kampanyalar ortaya koyarlar. Ancak yeni bir pazarlama kampanyası, diğer birçoğundan ayrı yerde konumlanıyor. Bu kampanya Louis Vuitton imzası taşıyor…

  Fransa merkezli moda evi, 2016 Yaz koleksiyonunun tanıtımında bir video oyunu olan Final Fantasy XIII’in tanınan karakterlerinden Lightning’i kullandı. Sanal karakter, böylelikle gerçek bir reklam kampanyasında başrolü üstlenmiş oldu.

  Ekran_Resmi_2016-12-29_18_25_46

  Aynı zamanda bir dijital dünya hayranı olan Louis Vuitton’un kreatif direktörü Nicolas Ghesquière, Instagram hesabı üzerinden kampanyaya ilişkin ilk fotoğrafları paylaştı. Büyük bir hayran kitlesine sahip Lightning, moda markasının çantaları ile yüksek uyumu ile dikkat çekti. Ortaya konulan yaratıcı ve fantastik atmosfer övgü ile kaşılandı. Akıllara, ‘acaba gerçekten varolan top model’lerin sonu gelebilir mi’ sorusunu bile getirdi. Gelecekte benzer sürprizlere dair işaretlerden biri olduğunu da belirtelim.

  Öte yandan dijital dünya, gerçek hayattaki markaların kampanyalarında ilk kez konu edilmiyor. 2012 yılında Prada’da Japonya’ya özel reklam çalışmalarında benzer bir yol izlemişti.

  Teknoloji dünyasına dair öne çıkan diğer haberler için buraya tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN