Lotus’un elektrikli hiper otomobili 16 Temmuz’da karşınızda

0

İngiltere’nin iddialı spor otomobil üreticilerinden Lotus, uzun süredir dört gözle beklenen elektrikli modeli Type 130’un tanıtımını 16 Temmuz 2019’da yapmaya hazırlanıyor.

Lotus Type 130 model ismine sahip olacağı bildirilen elektrikli hiper otomobil için lansman tarihi yaklaşıyor. İngiliz otomotiv şirketi, söz konusu ‘hız canavarını’ 16 Temmuz 2019’da tanıtacağını açıkladı. Hatta tanıtımla ilgili kısa bir video yayınlayan Lotus, yaklaşık 10 yıl soonra yeni bir model ile pazarda yer alacağını duyurmuş oldu.

Markanın yaptığı planlama doğrultusunda yeni elektrikli modelden sadece 130 adet üretilecek. İlk teslimat ise 2020 yılında gerçekleştirilecek.

Şık bir tasarıma sahip olduğu söylenen model, aynı zamanda pek çok araçta olmayan özellikleri ile dikkat çekecek. Lotus Type 130 özellikleri ile çok konuşulacak gibi…

Çarpıcı video…

Lotus, yayınladığı teaser video içeriinde birkaç detay dışında çok fazla ipucu vermese de elektrikli otomobilin bazı özellikleri konusunda sizlere bilgi vermemiz mümkün.
Haberin devamında ilgili videoyu görebilirsiniz. İyi seyirler…

Markanın en dinamik modellerinden biri olacağı kaydedilen Type 130, tam olarak 1000 beygirlik motor gücü ile gelecek ve bunun yanında bir kez şarj edilmesi ile tam olarak 400 km yol kat edecek. Lotus Type 130 fiyatı konusu da diğer birçok ayrıntı gibi bilinmiyor. Ancak pek mütevazı olmayacağını belirtmek lazım.

Yeni elektrikli model hakkında şu an için edinilen bilgiler bu şekilde, ilerleyen haftalarda öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın