L’Oreal’den uygun Kérastase ürünlerini tavsiye eden akıllı saç fırçası

0

104198534-picture_original_25fce0.600x400

Her şeyin akıllanmaya başladığı günümüzde saç bakımı için gerekli tarak ve fırçalar da trendin içine dahil oldu. ABD’de düzenlenen ve yılın en önemli teknoloji etkinlikleri arasında gösterilen Consumer Electronic Show 2017 (CES 2017) kapsamında daha çok kozmetik ürünleri ile tanınan L’Oreal’in akıllı saç fırçası lanse edildi.

Sensörlerle çevrili olan söz konusu akıllı saç fırçası, saç tarama işlemi sırasında çıkan sesi analiz ederek çeşitli sonuçlara ulaşıyor. Fırçalama sesi adeta saç bakımının teknolojik argümanına dönüşüyor.

Kırık uçlar, kuruluk ya da çeşitli saç sorunlarına dair bilgiler aktarmaya yarayan akıllı saç fırçası, bunu Bluetooth üzerinden akıllı cihazlarla etkileşim sağlayarak gerçekleştiriyor. Ayrıca saçın nem durumu, hasar ve kırılma konusundaki detayları da aktarılıyor. En nihayetinde ise saçınıza en uygun Kérastase ürünlerini tavsiye ediyor. Bir tür yeni nesil dijital/akıllı pazarlama metodu olarak da görülen akıllı aygıtın geleceğin teknolojilerine dair işaretler verdiği kaydediliyor.

104198532-picture_photo_61e48a.600x400Nokia’nın sahibi olduğu Withings tarafından üretimi gerçekleştirilen ürünün 2017 yılı ortalarında satışa sunulacağı belirtiliyor.

Öte yandan konuyla ilgili konuşan L’Oréal yetkilileri, akıllı cihazlarla saç ve cilt bakımı arasında büyük bir potansiyel olduğunun altını çizerek sonraki akıllı ürünlere de göz kırpıyor.

Günümüzde internete bağlanabilen sayısız eşya bulunuyor, her geçen gün daha fazla klasik araç-gereç-vb akıllanırken insanoğlunu yakın gelecekte çok daha ilginç sürprizler bekliyor. Öne çıkan ‘teknolojik sürprizleri’ Media Trend farkıyla aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın