Logitech’ten iş hayatını kolaylaştıran ürünler

0

Mobil aksesuarlar, teknoloji dünyasında gerçekten de önemli bir yere sahip. Günümüzde akıllı telefonlarımızla, tablet ve dizüstü bilgisayarlarımızla uyumlu pek çok mobil aksesuar bulunuyor. Öğrencilerin, mobil çalışanların ve teknolojinin nimetlerinden tam anlamıyla faydalanmak isteyen her kesimin imdadına mobil aksesuarlar yetişiyor. Bugünkü yazımızda sizlere mobil aksesuarlardan bahsedeceğim ve bunu yaparken de oldukça tanıdık bir markadan; Logitech’ten faydalanacağım. Tabii bu noktada “mobil aksesuar” tanımını nasıl yaptığımız son derece önemli. Benim için sadece akıllı telefonlara yönelik aksesuarlar değil, mobil çalışanlara faydalı olacak her türlü teknoloji aksesuarı bu sınıflandırmaya dâhildir. Hatta şu an bu yazımı dışarıda kahvemi yudumlarken yazabilmemi mümkün kılan aksesuarların mobil aksesuar tanımına girmemesi için hiçbir neden olmadığını düşünüyorum. Sözü daha fazla uzatmadan, Logitech mobil aksesuarları yakından tanımaya başlayalım.

Klavyeler

Logitech’in ürünleri arasında kapsamlı bir yere sahip olan klavyeler, sayıca epey fazla modelden oluşuyor. Tabii durum böyle olunca taşınabilirliği ve kullanışlılığı bir arada sunacak olan klavyelere yönelmek önemli hale geliyor. Eğer profesyonel bir “gamer” iseniz, belki G213 Prodigy kullanmak sizin için büyüleyici bir deneyim olabilir. Fakat böyle bir klavyeyi çantanızda taşımanın pek de mümkün olmadığı ortadadır.

Hazır gaming konusu açılmışken, Logitech G’nin yeni kampanyası kapsamında 15 Ocak – 5 Şubat 2019 tarihleri arasında belirli Logitech G PC Gaming ürün ailesi ürünlerinden satın alan herkesin,%25’e varan indirimlerden yararlanabildiğini belirtmek isterim. Okulların kapanmasıyla birlikte yarıyıl tatiline girecek öğrencileri de sevindirecek kampanya, G300S, G231, G213, G430, G502 ve G413 ürünlerinde geçerli olacak. Kaçırmayın!

Öncelikle ihtiyaçlarımızı belirlememiz gerekiyor. Mobil aksesuar statüsüne sahip bir klavye nasıl olmalı? Kesinlikle ufak boyutta, taşınabilir yapıda ve ağırlık yönünden oldukça hafif olmalıdır. Bunlar en temel kurallardır. Bu koşulları sağladıktan sonra ergonomi konusu devreye girmektedir. Unutulmamalıdır ki ergonomi yönünden başarısız bir klavye, çalışmalarınız sırasında sizi yoracak, zaman kaybettirecek ve tadınızı kaçıracaktır. Logitech K400 gibi klavyeler, küçük boyutlarıyla son derece iyi birer seçenek olarak görülüyor. Dizüstü bilgisayarınızı bir sunum için daha büyük bir ekrana bağlamanız gerektiğinde, pratik olarak klavyeyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Dâhili touchpad özelliğiyle beraber, yanınızda mouse olmasa bile hayat kurtarıcı olabilir. Eğer touchpad kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, Logitech MK240 serisine göz atabilirsiniz. Ayrıca bu tip klavyelerde kod yazmak ve metin yazarlığı gibi işlerinizi gerçekleştirmek eğlenceli bir deneyim olacaktır. On parmak klavye alışkanlığı kazanmak için de gayet elverişli görünüyorlar. Öte yandan, Logitech’in iPad kullanıcıları için sunduğu Slim Combo serisi klavyeleri de bulunuyor.

Mouse / Fare Seçenekleri

Logitech tarafında, kablosuz mouse kategorisinde de oldukça fazla seçenek bulunuyor. Genellikle dizüstü bilgisayarınızla çalışacağınızı düşünürsek, küçük boyutlu bir mouse kullanımı yine oldukça önemli hale geliyor. Bu noktada Logitech’in birbirinden farklı stillere uygun, her bütçeye göre mouse çeşitleri bulunuyor. Ancak “iş” odaklı çalışmalarınız için özellikle bahsetmek istediğim bir model mevcut…

Logitech MX Master, tam anlamıyla profesyonel çalışmalar için tasarlanmış ve premium özelliklerle donatılmış bir kablosuz mouse. Aynı anda 3 bilgisayara bağlanabilme bu bilgisayarlar üzerinde imleç hareketlerinden tutun, dosya aktarımı yapabilmeye kadar pek çok işlemi gerçekleştirebiliyor. Eğer bir ofis çalışanıysanız ve farklı bilgisayarlarla sürekli irtibatta olmanız gerekiyorsa, oldukça iyi bir deneyim olacağını düşünüyorum.

Diğer yandan sessizce çalışmak isteyen kullanıcılar için Logitech’in Silent Mouse ailesine ait M220, M330 ve M590 ürünleri de çok başarılı. Ofisteki tıklama gürültüsünü engellemek ve evde gece sessizce çalışabilmek için harika bir çözüm.

Kulaklık ve Hoparlörler

Logitech’in mobil ürünleri arasında yine pek çok çeşit kulaklık ve hoparlör seçeneği yer alıyor. Öncelikle hoparlörlerle başlayalım. Bluetooth bağlantı desteğine sahip Z207 ve MX Sound Premium modelleri bu iş için örnek verilebilir. Elbette bu noktada, hoparlörü yanınızda taşımanın ne kadar iyi bir fikir olduğu tartışmaya açıktır. Ancak her zaman kulaklık kullanmayı tercih etmeyebilirsiniz ve hoparlör kullanmak isteyebilirsiniz. Bu durumda, kablosuz çözümlere yönelmekte herhangi bir sakınca görmüyorum.

Kulaklıklar konusunda Logitech, oldukça fazla sayıda ürün çeşidiyle karşımıza çıkıyor. Hafif, esnek yapılı, kullanışlı, ses kalitesi yüksek ürünler olduklarını söyleyebilirim. Ayrıca, uygun fiyatlı çözümler olmalarıyla da dikkatinizi çekecektir. Eğer sıklıkla Skype toplantıları ve online görüşmeler yapan bir kullanıcıysanız, Logitech kulaklıkların sizi üzmeyeceğini şimdiden söyleyebilirim.

Başka neler var?

İnsanoğlunun ihtiyaçları gerçekten de sınırsız… Her geçen gün, konforumuza yönelik pek çok farklı yenilikle tanışmaya devam ediyoruz. Mesela kablosuz sunum kumandaları bir örnek olabilir. Sürekli sunumlar yapması gereken bir mobil çalışansanız, konuşmanızı bölerek bilgisayarınızdan sunumunuzu yönetemezsiniz. Ancak bu çeşit bir sunum kumandasıyla oldukça pratik bir şekilde; üstelik konsantrasyonunuzu kaybetmeden etkileyici sunumlar yapabilirsiniz.

Öte yandan Logitech, iPhone’lar için kablosuz şarj standlarını ve akıllı telefon kılıflarını da yavaş yavaş piyasaya sunmaya başlanıyor. Yakında bu kategorideki ürün çeşitliliğinin daha da artacağını ve iPhone’larla sınırlı kalmayacağını düşünüyorum, o yüzden takipte kalmakta fayda var.

 

 

Cevap bırakın