Logitech’ten geri dönüştürülmüş plastik kullanımı adımı

0

Logitech, en büyük ürün portföyündeki mouse ve klavyelerin %65’inde geri dönüştürülmüş plastik kullandığını duyurdu.

Logitech, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında kendi taahhütlerini aşmaya ve çıtayı yükseltmeye devam ediyor. Şirket, tüketici sonrası geri dönüştürülmüş (PCR) plastiği, ürünlere dahil etme taahhüdünü söz verdiğinin de üstünde gerçekleştirdiğini, karbon etkisini azalttığını ve tüketici ürünleri malzemeleriyle bileşenlerinin döngüselliğini artırdığını duyurdu. Şirketin en büyük ürün portföyü olan Logitech’in Yaratıcılık ve Üretkenlik portföyünde, şimdi tüm mouse ve klavyelerin %65’inde büyük ölçüde PCR kullanılıyor ve bu oran şirketin 2020’de vermiş olduğu %50 taahhüdünün üstüne çıkıyor.

Logitech’in geri dönüştürülmüş plastik kullanımı geçmiş iki yıllık süre zarfında  hızla arttı ve bu durum şirketi tasarım, üretim ve kaynak bulma süreçlerinde daha fazla yenilik yapmaya yönlendirdi. 2021’de Logitech ürünlerinde tahmini 8.000 ton ham plastik elimine edildi ve petrokimyadan elde edilen plastiklere olan genel talep bu yolla azaltılarak e-atık değerli bir kaynağa dönüştürüldü. Bu durum tahmini olarak 19.000 ton karbondioksitin açığa çıkmasını engelledi. Bu da Dünya’nın çevresini 1.740 kez dolaşan bir binek aracın karbon salınımına eşdeğer.

Sürdürülebilirlik için tasarım

Logitech, “Sürdürülebilirlik için Tasarım” yaklaşımının bir parçası olarak ürün hatlarında PCR plastiği giderek daha fazla kullanıyor. Tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastik reçinelerin çoğu geleneksel olarak siyah veya gri renklerle sınırlandırılmıştır ve tipik olarak işlenmemiş plastikle aynı şekilde performans göstermezler. Aynı kalite seviyesini elde etmek adına  Logitech, bu plastiklere ikinci bir hayat vermek amacıyla malzeme özelliklerinde yenilik yaparak geleneksel yöntemlerden kaçınıyor. Geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanmaya yönelik bu yenilikçi yaklaşım, malzemenin kalitesinden ve bütünlüğünden ödün vermeden veya tasarım estetiğini tehlikeye atmadan şirketin taahhüdünü yerine getiriyor.

Cevap bırakın