Logitech’in bulut tabanlı yazılımı Sync ile tanışın

0

Web kameraları, kulaklıklar ve Logi Dock ile uyum içinde çalışabilen Sync, home ofislerden kişisel çalışma alanlarına kadar uzanan geniş kullanım alanıyla kapsamlı cihaz yönetimi çözümleri sunuyor.

Logitech, günümüzde oldukça yaygınlaşan hibrit çalışma alanlarını geliştirmeye yönelik tasarladığı, cihaz yönetimi platformu olan Sync için yeni bir güncelleme yayınladı. Sync artık web kameraları, kulaklıklar ve bağlantı istasyonları gibi kişisel cihazları desteklerken, IT departmanlarının, konferans odalarını ve çalışma alanlarını tek bir bulut tabanlı ara birimden yönetmesini kolaylaştırıyor.

IT çalışanlarının yarısından fazlasının uzaktan çalıştığı, çalışanların %83’lük bir çoğunluğunun ise hibrit çalışma düzenini tercih ettiği günümüzde; hibrit çalışma üretkenliği ve çalışan memnuniyetini artıran bir iş modeli olarak öne çıkıyor. Ne var ki IT departmanında çalışan profesyoneller için uzaktan gelen destek talepleri, çalışanları uzaktan çalışma süreçleri konusunda eğitme ve ofiste yer alan cihazlar ile ofis dışı cihazların yönetimi ve bakımı için gereken bağlantının karşılanamaması gibi çeşitli zorlukları da beraberinde getiriyor.

Logitech Sync, IT departmanlarının çalışma alanlarında kullandığı tüm ekipmanlarını Logi Tune ile birlikte toplu bir şekilde kayıt altına almasını sağlarken, cihazların durumu hakkında görünürlük elde etmelerine yardımcı oluyor ve nihai kullanıcıların Logitech web kameralarını, kulaklıklarını ve Logi Dock’larını kişiselleştirmelerine olanak tanıyor.

Cevap bırakın