Logitech UE Blast ve Megablast duyuruldu

0

Logitech, kablosuz hoparlör ürün hattına iki yeni model daha ekledi: UE Blast ve Megablast. İşte yeni modellerin öne çıkan yönleri…

Önde gelen aksesuar markalarından Logitech, iki yeni hoparlör duyurusu gerçekleştirdi. Blast ve Megablast model isimleriyle gelen iki yeni Ultimate Ears hoparlöründe de Amazon Alexa özelliği yerleşik durumda. Böylelikle hoparlörler, ‘akıllı’ teknolojilere entegre yapılarıyla dikkat çekiyor.

Hoparlörler, Logitech’in önceki nesil ürünleri Boom 2 ve Megaboom’un tasarımda dokunuşlarla gelmiş yenilikçi versiyonları şeklinde yorumlanabilir. Teknik detayları ise çok daha iddialı.

Su geçirmez özellikteler, 16 saate varan şarj dayanıklılıkları, Bluetooth, ayrıca alınacak aksesuarla birlikte şarj sırasında müzik çalma imkanı ve güçlü ses öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Ürünlerle beraber opsiyonel olarak satın alınabilen şarj kiti aksesuarı, bunun sayesinde hoparlörler şarjdayken de ses akışı sağlanabiliyor. Her iki modelin de açıklanan ABD fiyatlarının aynı olduğunu belirtelim.

Alexa ise Amazon’un iyiden iyiye adından söz ettiren sesli asistan teknolojisi. Mikrofonlar vasıtasıyla komutlar veriyor, aygıtları bu şekilde kontrol edebiliyorsunuz. Her iki hoparlörler de WiFi özelliği mevcut ve Alexa için internete bağlı olunması gerekiyor.

Yorum / Sesli komutlarla çalışabilen hoparlörlerin Logitech gibi tüketicilerin daha hızlı erişebileceği markalarda da sunulması, bu teknolojinin yaygınlaşması adına önem taşıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın