Logitech G703 Lightspeed : Kullanışlı tasarım ve yüksek performans

0

Logitech’in G703 isimli yeni mouse modeli ( Logitech G703 Lightspeed ) , gelişmiş kablosuz oyun deneyiminiz için aradığınız partner olabilir. İşte cihaz hakkında detaylar ve bizim deneyimlerim

Ürünün kutusunu açtığımızda önce Logitech G703 Lightspeed mouse ile karşılaşıyoruz. Yanında bir adet şarj ve veri kablosu bulunuyor. Böylece kablolu da kullanabilirsiniz. Kablosuz kullanım için bir tane USB adaptörü, isteğe bağlı olarak kullanabileceğiniz 10 gram değerinde ağırlık ve bir de kullanıcı belgeleri yer alıyor.

Logitech G703 Lightspeed tasarımı

Ürünün tasarımına baktığımızda, sade ve göz hoş gelen detayların bir araya geldiğini söyleyebiliriz. Yetkililer, oldukça popüler olan G403 modelindeki tasarımı aldıklarını ve daha güçlü bir mouse ortaya çıkarmak için çalıştıklarını belirtiyorlar. 50 milyon tıka kadar dayanıklı ürünün RGB aydınlatma sistemi ve avuca rahatlıkla oturan yapısı var. Ürünün sağ elde kullanıma uygun oldukça ergonomik bir yapısı var. Sol elde kullanım için ise pek uygun değil. Kullanılan yumuşak malzeme sayesinde de sağlam bir tutuş hissi oluşuyor. Adeta oyunlara sıkı sıkıya bağlanıyorsunuz diyebiliriz.

Tabii programlanabilir 6 tuşu da unutmamalıyız.  Bu tuşlar, özellikle online oyunlarda gerçekten hayat kurtarıcı cinsten. Düşünsenize, saniyeler değil saliseler bile online karşılaşmalarda çok önemli. Bu programlanabilir tuşlar sayesinde silah ve ekipmanlarınız arasında hızlı geçişler yapabilirisiniz. Hele de FPS oyunlarında. MMORPG oynuyorsanız, bu kez detaylı envanteriniz arasında hızlıca yol almanız için bu kısa yol tuşları gerçekten çok çok önemli. Alt kısma baktığımızda, isterseniz 10 gram ek ağırlık yerleştirebileceğiniz manyetik bir bölme var. Tabii bu ek ağırlık da ürünün kutusunda geliyor.

Oyun deneyimlerimizden söz etmemiz gerekirse…

Doom, 60FPS değerde çalışan ve arcade tipte 90’lı yıllardaki arena shooter’ların güncel bir sürümü diyebiliriz. Çok hızlı hareket etmeli, dolayısıyla kararlarınızı saniyeler öncesinde vermelisiniz. G703 gibi kablosuz bir mouse, bize oyunda daha da akıcı bir deneyim sundu. Oyun esnasında, her atışta silahlar arasında hızlıca geçiş yapmak gerektiği için mouse’un tekerleği de iyi bir iş çıkardı. Bu oyunu oynadığım esnada 10 gramlık ağırlığı takmadığımı belirtmem gerek.

Doom’un ardından da Quake Champions’a geçiş yaptık. Quake, an itibarıyla piyasanın belki de en hızlı FPS oyunu. Sıkı takipçilerine “Quaker” denildiği oyunda, şanslı tek bir atışta dahi her şeyi ele alabiliyorsunuz. Zıpladığınız ve havada süzüldüğünüz esnada dahi birilerini vurma ya da birileri tarafından vurulma durumunuz söz konusu.

Bu oyunu oynarken 10 gram ağırlığı taktığımızı da belirtmeliyiz. Zira Quake gerçekten çok dikkatli oynanılması gereken bir oyun ve ufak bir el freni kıvamını elde edebilmek için ağırlığa başvurduk. Bir mouse’un birçok farklı oyunda rahat hareket edebilmek için bu tip seçenekler sunması çok hoş.

Tabii iki FPS oyununu oynadıktan sonra bir de RPG- hack n slash oyunu olan Diablo 3’e geçiş yaptık. Oyunun senaryo modunu hem tek başıma hem de bir arkadaşımla co-op olarak deneyimledik. Programlanabilir tuşlar sayesinde silahlar, büyüler ve özel güçler arasında geçişler oldukça seri. Ufak bir alışma sürecinin ardından neredeyse klavyeye gerek kalmadan oyunu oynayabiliyorsunuz. Mouse’un tasarımı şık ve kullanışlı olunca da uzun süreli oyun deneyimlerinde dahi pek yorulmuyorsunuz diyebiliriz.

Türkçe dil destekli ücretsiz yazılımı indirmeyi ihmal etmeyin

Logitech’in sitesinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve Türkçe dil desteği de bulunan Gaming Software yazılımı sayesinde hem RGB aydınlatma sistemi hem de programlanabilir tuş tercihlerinizi özelleştirebilir, ayrıca DPI ayarlarını da (200 – 12.000 dpi) yapabilirsiniz. Tabii tüm ayarlarınız mouse’unuzun dahili hafızasına kaydediliyor ve böylece başka bir PC’de kullanmak istediğinizde de bu ayarlarınıza hemen erişebiliyorsunuz.

G703’ü ister kablolu olarak kullanın, isterseniz de kablosuz olarak. Işık hızında kablosuz bağlantıdan söz edildiğini ve 1 milisaniyelik bildirim süresi olduğunu belirtelim. Bunun anlamı, mouse’u oynattığınızda ya da bir tuşa bastığınızda, bu işlemler anında algılanıyor ve böylece online arenalarda bitirici hamleler gerçekleştirebiliyorsunuz.

Fiyat ve bulunabilirlik detayları…

Son sözlere gelecek olursak, Logitech’in kullanışlı tasarımı yüksek performansla buluşturduğunu, Gaming Software yazılımı sayesinde de özelleştirilebilir birçok imkan sağladığını söyleyebiliriz.

Logitech  ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın