Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımLogitech G203 : 6 Tuşlu oyun faresi

  Logitech G203 : 6 Tuşlu oyun faresi

  Logitech, birçok farklı ve kaliteli ürünlerle karşımıza çıkan bir firma. Albenisi fazla olan bu marka kullanıcılara  oyuncu mouse’larından klavyelere, kulaklıklardan hoparlörlere kadar geniş bir yelpaze sunuyor. Logitech G203 oyuncu mouse’u işte bu ürünlerden biri.

  Logitech G203 , ilk bakışta sade, ama göze hoş gelen tasarımıyla dikkatleri üzerine topluyor. Tasarım hatları itibarıyla ürün, sağ elini tercih eden kullanıcılar için ideal. Ama öte yandan, sol elini tercih eden teknoloji severler de kullanabilir.

  Mouse, siyah, beyaz, mavi ve lila olmak üzere dört farklı renk seçeneğine sahip.

  Logitech G203

  Kullanımı

  Ürünümüz, kablo hariç 85 gram ağırlıkta, yani hafif bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Plastik kablosuna baktığımızda ise, 2 metreyi aşkın bir uzunluk tercih edilmiş, ki bu da rahat kullanım için güzel bir detay.

  Gerek tasarım hatları gerekse de kullanılan malzeme itibarıyla mouse’un avuca rahatlıkla oturduğu ve sağlam bir kullanım hissi sunduğu ortada.

  Logitech G203

  Programlanabilir tuşlar

  Cihazın programlanabilir 6 düğmesi mevcut. Tabii ki hepsini özelleştirebiliyor, görev ataması yapabiliyorsunuz.

  Özellikle büyük tuşların tıklaması çok tok. Burada Logitech’in metal yaylı tuş gerginliği sistemi tercih edilmiş, ki bu sayede uzun süreler sağlam bir şekilde kullanılabileceği de belirtiliyor.

  Bu rahatlık hissine ek olarak RGB aydınlatma sisteminden de söz etmeliyiz. Öyle ya, günümüzde pek çok oyuncu için RGB aydınlatma detayı önemli. Logitech ise, bu tarafta detaylı çözümler sunmuş diyebiliriz.

  Logitech G203

  Lightsync teknolojisi

  Lightsync’i özelleştirmek için Logitech’in G HUB programını Windows ve Mac tarafında ücretsiz olarak indirip kurabilisiniz. Burada size pek çok seçenek sunuluyor, ki Türkçe dil desteğinin olması da anlaşılır kullanım için önemli.

  Tuşlar ve DPI değeri gibi düzenlemeler yapabileceğiniz gibi, renk profilleri oluşturabilir ve bunları hem oyunlar hem de kullandığınız programlara göre özelleştirebilirsiniz. Hatta efektler arasında “ses görselleştirici” seçeneği de var, ki örneğin müzik dinliyorken değişen ritmlere göre mouse ışıklarınız da dinamik olarak ayak uyduruyor.

  Logitech G203

  Sonuç

  Logitech G203, özellikle FPS oyunlarında size başarıyla eşlik edebilecek bir mouse. Sade yapısı ve sağlam tutuş hissi sayesinde attığınızı vurmanız büyük olasılık. Öte yandan, tabii ki yalnızca oyunlarda değil, gündelik işlemlerinizde de sizi tatmin edecek bir üründen söz ediyoruz.

  Logitech ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN