Logitech G102 Prodigy İnceleme

Atom karınca gibi bir mouse isteyenler için

0

Başarılı bir oyuncu olmanızın ya da oyun oynarken keyifli bir deneyim yaşamanızın en kritik detaylarından biri doğru bir ekipmanı kullandığınızdan emin olmanızdır. Kafanıza tam oturmayan bir kulaklık, tuşlarından rahatsızlık duyduğunuz bir klavye ya da elinize büyük / küçük gelen bir Mouse ile bu deneyim size eziyet olabilir. Her zaman en pahalı ürünü almak da çözüm değildir. İşlevsel bir cihaz için bir miktar para harcamak çözüm olabilir. Bu yazıda konuğumuz olan Logitech G102 Prodigy de aynen bu tarife uygun bir mouse. Fiyatı çok abartı yüksek değil, bize sundukları hoş ve ufak tefek atom karınca gibi bir mouse.

Logitech G102 Prodigy içinde 6.000 DPI’lık bir optik sensör ile geliyor. 200 DPI’dan 6.000 DPI’a kadar geçiş yapma opsiyonu tanıyan cihaza 4 farklı hassasiyet noktası tanımlayabiliyoruz. Dış tasarımı hepimizin yıllardır kullandığı klasik mouse tasarımından ilham alınarak yapılmış. Klasik tasarımın en büyük tercih sebebi ise hem sağ hem de sol el ile Mouse kullanan oyuncular için sıkıntı olmaması ve bilindik deneyimi tercih etmeleri diye düşünüyorum. İlham noktası ise yine bir başka Logitech mahsulü olan G100s. Bu ürünün klasik çizgilerinden yola çıkılarak yeni canavar üretilmiş. Cihaz beklediğinizden de hafif olarak tasarlanmış. Logitech’in en sevdiğim mouse’u (Pro serilerini görene kadar) G302 Daedalus Prime ve G303 Daedalus Apex idi. Önce normal hali daha sonra RGB hali ile karşımıza çıkan ürün gerçekten harika bir tasarıma, ağırlığa ve performansa sahipti.

Şu parantezi de açmak lazım, benim gibi pro gaming kısmına ortalama 15 yılını gömenler için Logitech dendiğinde konu MX300 ve MX500’lere kadar gider. Zamanında Microsoft’un Intelli MS 3.0’ına karşı çıkardığı bir ürün olarak piyasada bayağı bir yer tutmuştu.

Kullanım olarak baktığımızda G102 Prodigy’nin tuş aralığı oldukça ideal hatta benzerlerine göre iyi bir boyutta bile diyebiliriz. Logitech yetkililerinin söylemine göre standart bir mouse’a göre 8 kat daha hızlı kullanım deneyimini bize sunuyor.

RGB olması, ufak ve hafif yapısı, performans odaklı hazırlandığının her yanından belli olan bu ürün abartıdan uzak kullanıcıların gönlünde taht kuracaktır.

LOGITECH G102 PRODIGY TEKNİK ÖZELLİKLER

6.000 DPI optik sensör
Oyun sınıfı performans – Standart mouse’lardan 8 kat daha hızlı
16,8 milyon renkle özelleştirilebilir RGB aydınlatma
Sağ ve sol mouse tuşlarında gelişmiş tuş gerginliği
6 adet kişiselleştirilebilir tuş

LOGITECH G102 PRODIGY FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Yükseklik: 116,6 mm
• Genişlik: 62,15 mm
• Derinlik: 38,2 mm
• Ağırlık: 85 g, yalnızca mouse
• Kablo Uzunluğu: 2 m

Ürünü buraya tıklayarak satın alabilirsiniz

Cevap bırakın