LOGITECH G PRO X Kulaklık İnceleme

0

Profesyonel oyuncular ve profesyonelliği deneyimlemek isteyen kullanıcılar için Logitech G tarafından uzun bir AR-GE döneminden sonra piyasaya sunulan PRO ailesi, markanın hem kendi içinde hem de rakipleri açısından kendini çok üst bir noktaya taşıdığı ürün grubu diyebiliriz. Bunu markayı övmek ya da ortaya çıkan ürünün kalitesini belirtmek için değil, genel anlamda markanın kendi ürünleri ile bile üst düzey rekabete girdiği, PRO serisini yakından gördüğünüzde bile fark edebileceğiniz derecede farklı ve PRO bir vizyona sahip. Bu aileden Logitech G PRO X Kulaklık inceleme konuğumuz.

Çoğu oyuncu profesyoneller seviyesinde olmak ve “oyun oynayarak para kazanmak ister.” Bu konuda genel olarak ilk düşündükleri şey ise “proların kullandığı her ürünü kullanırsam ben de pro olurum” şeklindedir. Bunu 20 yılı aşan bir zaman diliminde deneyimlediğim profillere bakarak rahatlıkla söyleyebiliyorum. Her zaman bu konuda önerdiğimiz bakış ise “Profesyonel ekipmanlar sizin oyun yeteneğinizi üst seviyeye çıkartacak kalitede ve konforda ürünlerdir. Profesyoneller ile rekabetinizde makas farkını azaltır lakin sizi pro yapmaz. Sizi pro yapacak şey kendi içinizde yakalayacağınız disiplin, özveri, tecrübe, hırs, tutku ve yetenektir.” oldu.

Bu açı, gerçekte oyuncular üzerinde oluşan baskıyı azaltmak ve ürüne karşı daha realistik bir açıdan yaklaşmayı sağlayan ve ürün ile alınacak pozitif sinerjinin artmasını kolaylaştıracak, kullanıcı üzerindeki beklenti yönetimini optimal değerde tutacak kritik bir nokta. Ürüne olduğundan fazla değer yüklemek bu konuda sizin küçük sıkıntılarda büyük hayal kırıklıkları ile karşılaşmanıza sebep olabilir.

Genel bir espor ve ekipman profesyonelliği bilgisini de verdikten sonra artık Logitech G PRO X Kulaklık konuşmaya başlayabiliriz. Logitech G ürün ailesi ile çok uzun süredir tanışıyoruz. Şahsen kablosuz olan modellerini de kullandım, diğer kablolu giriş seviyesi ürünlerini de deneyimledim. Marka kendi içinde bir segmentasyon ile üst seviyeye doğru ürünlerini her markanın yaptığı gibi konumluyordu elbette. Ne zaman PRO segmenti için duyurular yapıldı, işte o günden sonra artık Logitech G için geri dönülmeyecek yeni bir macera başladı.

Kendi ürün ailesinden çok farklı mizacı, donanımsal olarak güçlü artıları, benzersiz performans denemeleri, tasarım açısından konfor ve dayanıklılığın üst plana çekildiği bir ürün yelpazesi önümüze zaman içinde çıktı. Özellikle PRO X Kulaklık serisi Blue Vo!ce mikrofon teknolojisi, çelik ve alüminyum ile güçlenen tasarımı, uzun süreli kullanımlar için üst düzey rahatlık sunan hafızalı köpük uygulaması, PRO-G 55 mm ses sürücüleri, 100 Hz ile 10 KHz arasında ses duyarlılığına sahip 6 mm mikrofonu, DTS Headphone X 2.0 nesne tabanlı surround ses teknolojisi ve profesyonel ses işleme yeteneğine sahip USB ses kartı ile öne çıktı.

Bu başlıkların hepsinin arkasında bulunan AR-GE haricinde Logitech G, kendi bünyesindeki takımlarda yer alan profesyonel oyuncuların geribildirimlerini de toplayarak ürünü güçlendirdi. Hatta bu konuda Logitech G HUB yazılımının da yenilenmesi ile katkı sağladı. Bir donanımın ne kadar iyi olması, aslında oyuncunun ne kadar iyi yazılımla desteklendiğinin de kanıtıdır.

Bütün bunlar hazırlanırken Logitech G PRO X Kulaklığı tam bir oyuncu kiti olarak hazırladı. Bu ürünü satın aldığınızda kutu size şu şekilde geliyor:

  • PRO X Kulaklığı
  • Suni deriyle kaplı, hafızalı köpük kulak süngerleri
  • Kumaş dokulu hafızalı köpük kulak süngerleri
  • USB Harici ses kartı
  • Ayrılabilir mikrofon
  • Kablo üzeri ses denetimi ve ses kapatma özelliği bulunan 2 metrelik örgü kablo
  • Düğmeli mobil kablo
  • Ayrı mikrofon ve kulaklık bağlantı noktaları için Y ayırıcı
  • Taşıma çantası
  • Kullanıcı belgeleri

Ciddi olarak size hem taşınabilirlik hem donanımlı olma hem de performansı paketleyip veren bir çizgileri var.

Ürün, performansı ve kalitesine göre güçlü dururken bir o kadar da hafif ve kullanışlı bir çizgide ilerliyor. Kablosuz hali 320 g olan kulaklığı kafanıza taktıktan sonra alışma evresini oldukça hızlı atlatabilirsiniz. Benim gibi küpe ya da zaman zaman gözlük gibi aksesuarlar ile kullanımda da hiçbir sorun ya da kullanıcıyı daraltıcı bir deneyim yaşatmıyor. Yan tarafta bulunan çatallar alüminyumdan, kafa bandı olarak bulunan kısım ise çelikten imal edilmiş.

Kafanıza tam oturan yapısı ile özellikle deri kulak padleri birleşimi, sizi dışardan gelecek tüm sesleri izole ederek doğrudan bir odaklama aşamasına getiriyor. Başarılı ses performansı ile hem bass hem de tizler açısından güçlü bir konumda olan PRO X Kulaklık, yazılımının ve ses teknolojilerinin gücü ile oyun oynarken, film izlerken ya da müzik dinlerken size kolay kolay bulamayacağınız bir performansında kapılarını açıyor.

Logitech G HUB yazılımı içinde kulaklığı taktıktan sonra ufak bir yükleme eşliğinde yeni özelliklere de erişebiliyorsunuz. Farklı mikrofon ve ses profilleri ile profesyonel oyuncuların ayarlarını indirip deneyebilir ya da mikrofonunuzun algıladığı sesinizi değiştirme şansına sahip olabilirsiniz. İster SHOX’un ayarları ile kullanın isterseniz de FM Radio gibi sesinizi duysun karşınızdaki oyuncular, tercih sizin!

LOGITECH G Pro X 7.1 Surround Ses Kablolu Kulak Üstü Gaming Kulaklık detaylı bilgi ve satın almak için tıklayın

 

Cevap bırakın