Logitech, ekipman markası ASTRO Gaming’i satın aldı

0

Popüler aksesuar markası Logitech, bir konsol ekipmanı markası olan ve espor için geliştirilmiş A40, A50 model koduna sahip kulaklıkları ile tanınan ASTRO Gaming’i satın aldığını duyurdu. Logitech, satın almayı 85 milyon dolar karşılığında Ağustos ayı başında tamamlamayı planlıyor.

Satın alım sonrasında birlikte, PC ve konsol oyuncuları için kulaklık, mouse, klavye ve webcamlerin üretimine başlanacağı belirtiliyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalar ise şöyle;

“Oyun keyfini her yerde daha eğlenceli hale getireceğiz”

Logitech Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Ujesh Desai esporcuların tercih ettiği üst seviye konsol kulaklıkları üreten ASTRO’nun satın alınmasıyla ilgili olarak, “ASTRO’nun, Logitech G’nin bilgisayar oyunlarına olan ilgisi konusunda mükemmel bir tamamlayıcı olacağına inancımız tam. Bu büyük işbirliğimiz için çok heyecanlıyız. ASTRO’nun ekibini, ürünlerini ve markayı çok seviyoruz. Bununla birlikte, esporcular için oyun keyfini her yerde daha eğlenceli hale getireceğiz.” dedi.

“Bu birliktelikten çok mutluyum”

ASTRO Başkanı ve Kurucu Ortağı Jordan Reiss ise, “ASTRO’nun tüm ekibi her zaman Logitech ve Logitech G ürünlerine saygıyla yaklaştı. Bu nedenle, bu birliktelikten çok mutluyum. ASTRO’nun marka gücü Logitech G’nin rakipsiz teknolojisiyle bir araya gelerek, global düzeydeki dağıtımlarla daha fazla esporcuna ulaşacak.” dedi.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın