Logitech Brio 4K Stream Edition : Profesyonellere yönelik Webcam

0

Bundan birkaç yıl öncesine kadar pek çoğumuz için yalnızca internet üzerinden yapılan görüntülü görüşmeler için tercih edilen webcam ürünleri artık farklı bir amaç için kullanılıyor. Öyle ki bu ürünler, pek çoklar için önemli bir yayın aracı oldu.  Tıpkı Logitech Brio 4K Stream Edition gibi.

Yeni nesil WebCAm’ler ( Logitech Brio 4K Stream Edition ) pek çok alanda kolaylık sağladıkları için sosyal mecralarda yapılan oyun yayınlarından, eğitim programlarına hatta önemli şirket toplantılarına kadar pek çok amaç için tercih ediliyorlar.

Örneğin, çok uluslu bir şirkette çalışan her biri farklı ofislerde olan personelin aynı anda web üzerinden görüntülü görüşme ile bir araya gelmesi hem zaman hem de maliyet tasarrufu açısından önemli bir detay. Bunu bilen Logitech, Web cam alanlarındaki yılların deneyimini bu alana kaydırdı. Öyle ki yeni ürün yelpazesiyle pek çok farklı sektöre ciddi çözümler  sunmayı da sürdürüyor. Bu hafta incelediğimiz 4K desteği sunan Logitech Brio 4K Stream Edition webcam işte bu ürünlerden sadece biri.

Ergonomi

Kutuyu açtığımızda, kameranın yanında koruma ve taşıma kılıfıyla birlikte 2.2 metre uzunlukta USB kablosunun çıktığını görüyoruz. Bununla birlikte olmazsa olmaz  XSplit yazılımının Premium sürümü için 1 yıllık kod da yer veriliyor.  Logitech Brio 4K Stream Edition ilk bakışta güzel tasarımı ile gözünüzü alıyor. Akıllı bir tasarım ve fonksiyonelliğe sahip olan bu ürün dahili mandalı sayesinde monitörünüzün köşesine ya da istediğiniz farklı bir noktaya rahatlıkla yerleştirebiliyorsunuz.

4K desteği

Logitech Brio 4K Stream Edition, adından da anlaşılacağı üzere 4K çözünürlüklü olarak yayın yapmanıza, görüntülü görüşmeler gerçekleştirmenize ve bu anları kaydetmenize imkân sunuyor.

Üstelik, HDR desteği de sunması önemli bir artı. Bu sayede düşük ışık koşullarında ya da ters ışıklı ortamlarda bile daha net ve canlı renklere sahip görüntüler elde edebiliyorsunuz. Ek olarak, arka planı flu yaparak, gereksiz detayların görüntüye yansımasını da engelleyebiliyorsunuz.

Kayıt performansı

Logitech Brio 4K Stream Edition, 1080p 60 FPS’de ve 4K 30 FPS’de yayın ve kayıtlar yapmanızı sağlıyor.

Pek çoğumuz için 4K şu an pek gerekli olmayabilir, ancak ileriye yönük bir yatırım olarak düşünüldüğünde, gerçekten güzel bir detay. 1080p 60FPS seçeneği ise an itibarıyla çok kullanışlı. Kamera zaten görüntüleri kaliteli bir şekilde yakalayabiliyor. 30 yerine 60FPS olması sayesinde de detaylar daha net karşımıza çıkıyor. Özellikle hareketli videolarda detayların flu değil de daha net olduğunu fark ediyorsunuz.

Daha net ve daha akıcı videolar, kameranın üzerinde bulunan stereo hoparlörler sayesinde de zengin işitsel detaylarla sunuluyor. Yani çoğu zaman ayrıca bir mikrofona bile ihtiyacınız olmuyor.

 

XSplit farkı

Logitech Brio’u USB kablosu aracılığıyla PC’nize rahatlıkla bağlayabiliyorsunuz. Windows Hello desteği de sunan ürünün kutusunda bir de 12 ay boyunca premium kapsamında kullanabileceğiniz XSplit kodu bulunmakta. Oyun yayıncılığı mı yapmak istiyorsunuz ya da sosyal medya hesabınız üzerinden bir eğitim programı mı düzenleyeceksiniz, XSplit gibi bir uygulamaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Tabii bunun yanında kameranın OBS, Skype gibi programlara da destek verdiğini belirtmeliyiz.

Sonuç

Toparlamak gerekirse Brio 4K Stream Edition, an itibarıyla Logitech’in en gelişmiş webcam’lerinden biri. Pek çok modelde yer almadan 4K çözünürlük,  arka planı bulanıklaştırma, geniş görüş alanı ve Windows Hello desteği gibi detaylara sahip. Görüntü ve ses kalitesi başarılı, üstelik kurulum ve kullanımı da çok kolay.

Logitech ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın