LinkedIn’e video yükleme özelliği yolda

0

İş hayatına dair en önemli sosyal ağ konumundaki LinkedIn’e video yükleme özelliği geliyor. İşte detaylar…

Popüler iş odaklı sosyal ağ LinkedIn, geçtiğimiz aylarda yenilenen arayüzü ve birçok özelliği ile birlikte dikkat çekici bir dönüşümden geçiyor. Platform, her ne kadar yoğun bir kullanıcı tabanına sahip olsa da aylık aktif ziyaretçi sayısının düşüklüğüne bir türlü engel olamıyor ve bu yönde adımlar atarak, daha fazla ilgi görmeyi hedefliyor. İşte bu yöndeki son hamlelerden biri de video yükleme özelliği…

500 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan LinkedIn’de artık video yüklemek de mümkün hale geliyor. Daha önce sadece link paylaşımı yapılabiliyordu.

Daha öncesinde çekilmiş videoların yanı sıra uygulama üzerinden gerçekleştirilen kayıtların yüklenmesine de olanak tanıyacak olan LinkedIn, bu sayede diğer popüler ağlardaki (Facebook gibi) yapıyı kendisine entegre etmiş olacak.

Yatay/dikey video yükleme imkanını sunacak olan LinkedIn’de ayrıca ana sayfada gezinirken karşınıza çıkan videolar otomatik olarak oynatılacak. Maksimum video süre uzunluğu ise 10 dakika olacak. Öte yandan video izlenmesine ilişkin istatistikler de kullanıcılara sunulacak. Bu noktada dikkat çeken kısım ise beğeni ve paylaşma istatistiklerine ek olarak videoyu kimlerin izlediğinin de görülecek olması. LinkedIn bu yönüyle Instagram Stories’ten ilham almış gibi görünüyor.

Cevap bırakın