LinkedIn’de mesajlara GIF özelliği geliyor

0

İş odaklı sosyal ağ LinkedIn’de mesajlaşmalar daha da ‘hareketli’ bir hal alacak. İşte detaylar…

LinkedIn, her ne kadar iş odaklı bir sosyal ağ olsa da açılımını genişletmeye dönük stratejilere de uzak durmadığı biliniyor. Bu kapsamda daha çok ‘standart’ sosyal ağlarda görülen GIF formatlı görüntüler, LinkedIn’deki mesajlaşma bölümünde kullanıma sunulmaya hazırlanıyor.

Google tarafından satın alınan GIF kütüphanesi Tenor tarafından yapılan duyuruya göre durum tam olarak mesajlaşmalarda işlev sağlayacak bir dizi GIF’in kullanımı şeklinde kullanıcıları karşılayacak.

LinkedIn’de GIF özelliği sürpriz bir özellik oldu.Bazı teknoloji uzmanları ise LinkedIn’in daha ‘profesyonel’ bir ağ olduğunu, GIF formatının gerekli olmadığını savunarak çeşitli görüşlerini öne sürdüler.

Özetle LinkedIn kullanıcıları iş odaklı platformda mesajlaşırken Tenor tarafından sağlanacak hareketli resimleri de birbirlerine gönderebilecekler. Bu şekilde daha samimi bir iletişimin kurulabileceğini öngörmek zor değil. Bununla birlikte gelişmenin LinkedIn için Facebook ya da Twitter benzeri bir ağa dönüşümü yönündeki ilginç adımlar arasında gösterilebilir.

GIF’in altın dönemi…

Öte yandan GIF formatı adeta altın çağını yaşıyor. Instagram’dan mobil cihazların kendi arayüzüne kadar hemen her yerde kullanılmaya başlanan GIF’ler, popüler iletişim araçları arasında kendine haklı bir ün edinmiş durumda.

Cevap bırakın