LinkedIn yarım milyarı gördü

0

Linkedin

Bir Microsoft platformu olan iş odaklı sosyal ağ LinkedIn’in 500 milyon kullanıcı sayısına ulaştığı duyuruldu. Resmi açıklamanın son derece ilgi çekici detayları da var…

‘Profesyoneller için’ ve ‘iş odaklı sosyal ağ’ gibi tanımlamaları ile geniş bir kesim tarafından ilgiyle kullanılan, çeşitli şirketlerle çalışan/potansiyel çalışanları buluşturan LinkedIn’in güncel kullanıcı sayısı duyuruldu. Buna göre toplam 200 ülkeden 500 milyar kullanıcı LinkedIn kullanıyor. Bu son derece çarpıcı rakamın arka planında son dönemde gittikçe artan önemli bir artış, bir ivme yatıyor…

Microsoft’un 26 milyar 200 milyon dolar karşılığında satın aldığı LinkedIn, geçtiğimiz yılın haziran ayında 433 milyon kullanıcıya sahipti. Ekim ayında 467 milyon kullanıcıya ulaşıldığı belirtildi. Nihai olarak gelen veri ise yarım milyar eşiğinin geride bırakıldığına işaret etti. Bu da kullanıcı tabanında yüzde 15’e yakın artışın yaşandığını ifade eden bir detay olarak kayıtlara geçiyor.

Öte yandan platformda 10 milyonu aşkın iş ilanının olduğu, 9 milyonun üzerinde şirketin erişim imkanı sunduğu ve 100 binden fazla makalenin de şimdiye kadar yayınlanmış olduğu bilgileri paylaşıldı. Kullanıcıların iş dünyasına dair paylaşımlarının da son dönemde arttığı görülüyor.

LinkedIn’de kullanıcı tabanının yüksek bir rakamda oluşuna karşın aktif kullanım tarafındaki göstergeler hala beklentilerin altında. Örneğin platformun her gün ziyaret edilme oranı Facebook, Twitter gibi diğer popüler sosyal medya ağlarının bir hayli gerisinde.

Cevap bırakın