Lindsay Lohan’ın GTA V davası karara bağlandı

0

2b1ad3d4590fa6e103893098181d29e6

GTA V, tüm zamanların en başarılı video oyunları arasında. 2013’te PS3 ve Xbox 360’a, 2014’te PS4 ve Xbox One’a, en nihayetinde de geçtiğimiz yıl PC platformuna gelen yapım, 50 milyonun üzerinde satmayı başardı. Elbette bu başarıda geliştiricisi Rockstar Games’in payı büyük. Oyunu sürekli olarak güncel kılmaları ve elbette tanıtım çalışmalarına dair attıkları doğru adımlar etkili oldu. Şirket durmaksızın para kazandı, ama bu duruma karşı çıkanlar da olmadı değil. GTA V’e adeta savaş açan biri vardı ki onu tanımayan bilmeyen kalmadı: Holywood’un ünlü oyuncularından Lindsay Lohan.

Lohan, GTA V’in kapağındaki görselin kendisinin fotoğrafı olduğunu ve bunun izinsiz şekilde kullanıldığını iddia ederek konuyu mahkeme salonlarına taşımıştı. Üstelik iddialar bununla da sınırlı değildi, oyunun içindeki Lancey Jonas isimli karakterin de kendisi olduğunu ve kişi haklarının ihlal edildiğini ifade edecekti. Ve nihayet bu hukuki süreç sona erdi…

Davada haksız bulunan ünlü oyuncu, böylelikle Rockstar Games’e karşı kaybetmiş oldu. İddiaları da sadece ‘iddia olarak’ kaldı. Jüriye göre gerçek isim ve görünüşler kullanılmamıştı, ortada bir hak ihlali de yoktu.

Düşen dava sonrasında Lindsay Lohan’dan herhangi bir açıklama gelmedi.

Cevap bırakın