Lindsay Lohan ile GTA 5 arasında hukuki süreç devam ediyor

0

gta53

Tanınmış şarkıcı ve aktrist Lindsay Lohan’ın adı geçtiğimiz yıllarda ilginç bir konuyla ilgili olarak sıklıkla gündeme gelmişti. Lohan, fenomen oyun GTA 5’teki kadın karakterlerden Lacey Jonas’ın kendisine benzediğini ve izni olmadan benzerinin kullanıldığını iddia etmiş, geliştirici firma Rockstar Games ile dağıtımcı Take-Two’ya dava açmıştı.

ABD’de görülen davada Yargıç Joan Kenney, söz konusu davanın görülmeye devam etmesi yönünde karar verdi. Dolayısıyla iddiaların doğru olup olmadığı noktasındaki süreç devam edeceği kesinleşmiş oldu. Rockstar ve Take-Two şaşkın; mahkemede kendilerini detaylı bir şekilde savunmak zorundalar. Lohan için ise bu gelişme, gidişatın iyi yönde olduğuna işaret… Peki sonuç ne olacak?

Ekran_Resmi_2016-03-16_13_05_02

Daha önce Rockstar, iddialar karşısında Lohan’ı suçlamış ve kendisini gündeme taşımak için dünyanın en çok oynanan video oyunlarından biri olan GTA 5’i kullandığını ifade etmişti. İşin ilginç yanı ise mahkemede görülen dava konusunun başka örnekleri de var…

Örneğin GTA 5’te bir mafya babasının kızı karakterinin kendisine benzediğini iddia eden biri daha var. Bu konuda da söz konusu kimse, kendisinden izin alınmadığını söylemişti. Yine bir diğer video oyunu Call of Duty: Black Ops 2’de de bir karakterin kendisine benzediğini iddia eden biri, Activision şirketini dava etmişti. Gelişmeler bir hayli ilginç. Detayları aktarmayı sürdüreceğiz.

Cevap bırakın