Life is Strange Android için yayınlandı

0

Konsoldan mobile gelen oyunlar arasında Life is Strange de dahil oldu. İşte yapımın Android cihazlarda yaşattığı heyecan verici ve ücretsiz deneyime dair bazı ipuçları, detaylar…

Bir dönem konsol dünyasında fırtınalar estiren, hatrı sayılır bir kesimin beğenisini kazanan ve ikincisi merak ve aynı zamanda heyecanla beklenen Life is Strange, Android platformu için yayınlandı. İlk bölümü ücretsiz olarak oynanabilen yapım, devam etmek isteyenlerin bir miktar harcama yapmasını istiyor. Bu arada Android 6.0 ve üzeri için indirilebilir olduğunu da belirtelim.

Square Enix tarafından geliştirilen yapım, hikaye odağında şekillenen bir macera oyunu. Özetle ana karakter Max’in doğduğu ancak daha sonra ayrıldığı kasabaya dönmesi ve burada yaşadıklarını konu ediniyor. Max, bidiğiniz dondurmalardan çok farklı olarak oyunun gidişatı içerisinde sizi birçok yönden şaşırtmaya bayılıyor.

Farklı bir deneyim…

Mobil versiyonu ile farklı bir deneyim vaat eden yapım, tüm bölümlerin açılması için 30 TL gibi bir oyun-içi-harcamayı gerekli kılıyor. Üzücü bir ayrıntı olarak oyunda grafik ayarlarının değiştirilmesi mümkün değil, bu nedenle giriş ve orta seviye cihazlarda performans sorunları yaşatabileceği ‘resmi’ olarak açıklanmış durumda.

Oyun dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın