LG’nin Nano Cell teknolojili SUPER UHD TV’leri ve Smart InstaView buzdolabı tanıtıldı

0

lg_tv

LG 2017 yılı Super UHD TV Serisi ile akıllı buzdolabı Smart InstaView’ı ABD’de tanıttı. İşte detaylar…

LG’nin Nano Cell teknolojili 2017 SUPER UHD TV serisi göz alıcı renkleri, Dolby Vision destekli Aktif HDR özelliği ve minimalist tasarımlarıyla üst seviye UHD TV’lerin standartlarını belirliyor. Bugüne kadarki en gelişmiş renk artırıcı LCD panel teknolojisini kullanan LG Electronics, LCD TV’lerin görüntü kalitesini yeni bir seviyeye taşıyan Nano Cell teknolojili SUPER UHD TV’leri; SJ9500, SJ8500 ve SJ8000 modellerini tanıttı.

LG Smart InstaView Buzdolabı ise ses kontrolü, webOS ve uzaktan görüntüleme özellikleriyle CES 2017’de dikkat çekti. Amazon Alexa Voice Service tarafından sağlanan ve LG’nin kendi webOS akıllı platformu tarafından desteklenen bir dizi kullanışlı özelliğe sahip olan Smart InstaView adlı yeni buzdolabı, sadece iki dokunuşla şeffaf hale gelen 29 inçlik bir dokunmatik LCD ekrana sahip. Bu ekranla kullanıcılar dolabın kapağını açmadan içindekileri anında görebiliyorlar.

WiFi özellikli buzdolabına Amazon Alexa desteği sayesinde sesli komutlar verilebiliyor. Buzdolabı da yanıt veriyor. Kullanıcısına yemek tarifi önerilerinde bulunabilen akıllı buzdolabı, yemek siparişi de veriyor.

Dokunmatik ekranı ise dijital yaşamın yeni boyutu olmaya aday. Büyüklüğüyle konforlu bir izleme deneyimi de vaat eden ekranda yemek videoları izlenebiliyor, fotoğraf albümlerinde gezinip not eklenebiliyor.

Cevap bırakın