LG’nin katlanabilir tablet/telefon patenti göründü

0

Ekran_Resmi_2017-01-18_11_06_39

Kavisli, çok ince profilli ve bükülebilir ekranlar özellikle TV endüstrisi için ele alınan unsurlar arasında. Geçtiğimiz günlerde sona eren ABD’deki teknoloji fuarı CES 2017’de daha kompakt boyutlu ekranlarla da tanışıldı. Ancak katlanabilen ekran konusu şimdilik sadece prototiplerde ve çeşitli teknoloji şirketleri tarafından alınan patentlerde günyüzüne çıkabiliyor. İşte bunlardan sonuncusu Güney Kore merkezli tüketici elektroniği şirketi LG tarafından alınan katlanabilir tablet/telefon patenti.

Bir tabletken katlanıp akıllı telefon boyutunda kullanıma imkan tanıyan teknolojiye dair patent, geleceğin mobil cihazlarına dair işaretler arasındaki yerini alıyor.

Ekran_Resmi_2017-01-18_11_06_58

Cihazın ilk açıldığındaki modu bir tablet şeklinde, ancak dikey olarak katlanması sonrasında ekranı daha küçük hale geliyor. Patent belgelerine göre cihazın orta bölümü ve büküldüğü kısımları bir tür müzik denetleyicisi veya bildirim çubuğu olarak kullanılabilecek. Ön ve arka kısımlar ise dokunmatik ekran olacak. Arka tarafta ise bir kamera flaş, parmak izi okuyucusu ve güç düğmesi dikkat çekiyor. Ek olarak detaylar, patentin çadır modunda da kullanılabilecek bir cihaza işaret ettiğine dair yorumları da beraberinde getiriyor.

Şimdilik LG’nin söz konusu patenti, yakın gelecekte sunacağı bir cihazın özellikleri şeklinde sunup sunmayacağı konusu belirsiz. Alınan tüm teknoloji patentlerinde olduğu gibi hiçbir zaman tüketici elektroniği pazarıyla buluşmama ihtimali de var. Gelişmeler merakla bekleniyor…

Cevap bırakın