LG’nin akıllı servis robotları ticarileşiyor

0

LG’nin akıllı servis robotları, heyecan verici özellikleriyle ticarileşmeye hazırlanıyor. İşte detaylar…

LG, CES 2019’da yakın zamanda ticarileşmeye de hazırlandığı gelişmiş servis robotları serisinin yanında, giyilebilir CLOi SuitBot’un güncellenmiş bir versiyonunu da tanıtacak.

Rahat bir şekilde giyenin üstüne oturması ve doğal hareket eden eklemleri sayesinde CLOi SuitBot, yürürken, ayakta dururken ya da çalışırken belden aşağısının çok daha rahat ve doğal hareket etmesini sağlayacak. PorterBot, ServeBot ve CartBot’tan oluşan gelişmiş CLOi servis robotları ise LG’nin sürekli gelişen yapay zeka ve robotik bilgisini sürekli geliştiren yeteneklerini gözler önüne serecek.

Dikkat çekici inovasyon…

İlk olarak geçtiğimiz sonbaharda Berlin’de tanıtılan LG CLOi SuitBot, güncellenmiş haliyle kullanıcıların belini destekliyor ve ağır yükleri kaldırma ve indirme gibi fiziken zorlayıcı işleri yaparken, yaralanma ve yorgunluk riskini azaltmak için kullanıcının kendi kas gücünü artırıyor. SuitBot, 50 derecelik esneme ve belin 90 derecelik bükülmesini sağlayarak kullanıcının esnekliğini arttırıyor, kullanıcı dik konumda dururken de 65 derecelik bükülmeye imkan veriyor. LG’nin Giyilebilir CLOi SuitBot’u 1 saat boyunca tek bir şarjla çalışıyor ve şarj olması sadece 1 saat sürüyor.

İlk olarak CES 2018’de tanıtılan PorterBot, ServeBot ve CartBot ise müşterilere yardımcı olmak, bavulları taşımak, yemek teslim etmek ve yiyecek taşımak için havaalanları, oteller, süpermarketler ve alışveriş merkezleri gibi ortamlar için tasarlandı.

Cevap bırakın