LG’den yeni nesil tasarımlar

0

LG Electronics’in “Hayatı güzelleştiren yenilikler” mottosuyla geliştirdiği yeni ürünleri insan odaklı ve kullanıcıyı düşünen teknolojileri de içinde barındırıyor. İşte bu ürünlerden bazıları…

LCD ekranlı buzdolabı

LG‘nin kendi webOS akıllı platformu tarafından desteklenen özelliklere sahip olan LG Smart InstaView buzdolabında (üstte), iki dokunuşla şeffaf hale gelen 29 inçlik bir dokunmatik LCD ekran bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar dolabın kapağını açmadan içindekileri anında görebiliyorlar.

LG Buzdolabı kapısı otomatik açılabiliyor

SIGNATURE ürün serisi içindeki bazı buzdolabı modellerinde yer alan Auto Open Door özelliği (üstte) sayesinde, LG buzdolabının kapağı akıllı sensör dedektörüyle kendi kendine açılabiliyor. Kapağın daha kolay açılması için tasarlanan özellik sayesinde buzdolabının önündeki zeminde bulunan “Kapı Açma” ışık projeksiyonuna basılması yeterli oluyor.

LG TWINWash teknolojisi

LG TWINWash çamaşır makinesindeki bu akıllı inovasyon sayesinde kullanıcılar üstteki ana makinede ve alt kısımdaki mini makinede aynı anda iki farklı çamaşır grubunu yıkayabiliyorlar.

 

LG Robot süpürge

Çoklu sensörler ve LG Deep Learning teknolojisini kullanan LG’nin robot süpürgesi, odadaki eşyaları tanıyor ve buna göre tepki veriyor. Odanın yüzey görüntülerini kaydeden akıllı süpürge, karşılaştığı engelleri hatırlıyor ve onları aşmayı öğreniyor.

LG’nin robotu, sevimli görüntüsüyle dikkat çekiyor…

LG Hub Robot

Evdeki diğer akıllı cihazlara bağlanıp tercihleriniz doğrultusunda onları yönetebilen LG Hub Robot’un en önemli özelliği Amazon Alexa tabanlı ses tanıma teknolojisine sahip olması. Böylece klima ya da kurutma makinesini sadece sözlü komutlarla kullanmanızı sağlayıp akıllı ev teknolojisini bir üst seviyeye taşıyor.

Cevap bırakın