Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımLG’den yankı uyandıran ‘Edge’ hamlesi

  LG’den yankı uyandıran ‘Edge’ hamlesi

  640_lg-store

  Samsung’un 2014 sonu itibarıyla favori kelimelerinden biri de ‘edge’ yani kenar. Şirket, Note Edge modelinin ardından Galaxy S6 Edge’i duyyurmuş ve yakın zamanda bu kelimenin yer aldığı Edge+ modelini de ABD’de tanıtmıştı. Temelde kenarlarında kavisli bir ekran yapısı üzerinde bildirimlerin görünebildiği tasarım yapısının gelecekte de Samsung tarafından yoğun olarak kullanılacağı görülüyor. Öte yandan son gelen bilgiler bir diğer Koreli şirket LG’nin de ‘Edge’ kelimesi için adımlar attığına işaret ediyor.

  LG, ‘edge’ kelimesinin yer aldığı bazı olası markalar için patent başvurusu yaptı. Dual Edge, Super Edge, Dual Side Edge, Double Edge, G Edge gibi isimler LG tarafından kullanılabilir model isimlendirmeleri durumuna geliyor. Peki bu hamlenin nedeni ne olabilir? LG tarafından yapılan resmi bir açıklama yok ama söz konusu gelişme çoğu kimse tarafından Samsung’un yeni planlarının frenlenmek istenmesi ile ilişkilendirildi. Hatta kimi otoriteler LG’nin Samsung’un tasarım stratejisini açıkça ‘trollemeye’ çalıştığını iddia ettiler.

  CRO_Electronics_Samsung_Edge_Dramatic_Curve_09-14

  Bu denli kapsamlı bir isim hakkı elde edinimin en olası sonucu ise LG tarafından yeni bir ürün serisinin hazırlıklarının devam ettiği yönünde. Kavisli ve hatta bükülebilir ekran konularında önde gelen teknoloji geliştiricilerinden biri olan şirketin, önümüzdeki süreçte ilginç kenarlara sahip akıllı cihazlar tanıtması mümkün görünüyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN