LG’den OLED yapıda bükülebilir oyuncu monitörü!

0

LG’nin özellikle ekran teknolojisinde dikkat çeken çalışmaları bulunuyor. Bu noktada televizyonlarında kullandığı özel teknolojiler ile adından söz ettiren Güney Kore merkezli şirket CES 2021’de dikkat çeken bir adım daha atmaya hazırlanıyor. LG bükülebilir OLED ekranlı oyuncu monitörü tanıtmayı planlıyor.

LG bükülebilir OLED ekranlı oyuncu monitörü ile fark yaratabilir

CES her yıl farklı teknolojileri kullanıcılarla buluşturan en büyük teknoloji etkinliklerinden birisi. Bu noktada teknoloji devleri de burada gövde gösterisi yapıyor ve ilerleyen dönemde kullanıcıları hangi teknolojiler ile buluşturacağını göstermiş oluyor. Bu yıl çevrim içi olarak düzenlenecek olan etkinlikte LG’nin yeni bir atağı olacak. LG bükülebilir OLED ekranlı oyuncu monitörünü bizlere gösterecek.

LG bukulebilir OLED ekranli oyuncu monitoru-02

11 Ocak 2021 tarihinde başlaması beklenen etkinliğin 14 Ocak 2021 tarihine kadar sürmesi bekleniyor. Bu etkinlikte LG’nin de farklı teknolojilerle boy göstereceğini belirtelim. LG’nin bükülebilir ekranlı monitörü kullanıcılara aslen, istenildiğinde kavisli istenildiğinde ise düz ekranlı bir deneyim sunmayı vadediyor. Zaten OLED panel bu cihaza esneklik kazandıracağı için söz konusu bükme işlemini yapmak da oldukça pratik olacak.

Aktarıldığı kadarıyla monitör kavisli ekrandan düz ekrana tek bir tuş ile geçiş yapabiliyor ve bu ekran 48 inç boyutlarında 4K bir çözünürlük sunuyor. Cinematic Sound OLED olarak adlandırılan bu monitör, 40 Hz ve 120 Hz arasında bir ekran yenileme hızı sunacak deniliyor. LG daha önce şeffaf ekranlı OLED senaryosuna sahip cihaz üzerinde çalıştığını göstermişti.

Cevap bırakın