LG’den esporcuların beden sağlığı için ideal çözüm

0

LG, Ergo Monitörler ile yoğun turnuva temposundan doğru beslenip spor yapma olanağı bulamayan Esporcular için ideal bir çözüm sunuyor.

LG Electronics’in LG Ergo oyun monitörleri UltraGear serisi, oyuncu ve Esporcuların bedensel sağlığı için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. KPMG’nin araştırmasına göre koronavirüs döneminde Espor oyun satışları yüzde 63 arttı. 2020 yılında yüzde 21.7 civarında büyüyen Espor’un piyasa değeri 1,5 milyar doları buldu.

2015 yılında 235 milyon kişinin izlediği Espor’u şu anda toplam 454 milyon kişi tutkuyla takip ediyor. 2022 yılında ise Espor’un takipçi sayısının 644 milyon olacağı hesaplanıyor. Espor kitlesinin yaş ortalaması da dikkat çekici. Dünya futbolunu izleyenlerin yaş ortalaması 39, Premier Lig’i takip edenlerin yaş ortalaması 42 iken, NBA’nin izleyici kitlesinin yaş ortalaması 53. Espor takipçilerinin yaş ortalaması ise 32.

Öte yandan gençler Espor dünyasına çok ilgili ve bir futbolcu olmak için çabalamak yerine Espor oyuncusu olmayı tercih ediyor. Şu anda yaklaşık 32 milyon Espor sporcusu var. Olimpiyatların Espor’a açılması halinde rakamların katlanarak büyüyeceği de öngörüler arasında.

Karpal Tünel Sendromu Esporcuları tehdit ediyor

Karpal tünel sendromu, oyun, çalışma ve yaşam alışkanlıklarına dikkat edilerek rahatlıkla önlenebilen bir rahatsızlık. Özellikle tekrarlayan el hareketleri azaltılıp, doğru duruş şekilleri öğrenildiğinde karpal tünel sendromu oluşma ihtimali oldukça azalıyor. Uzmanlar, Esporcular’ın uzun süre uygun olmayan bilek duruşuyla klavye ve mouse kullanmaları nedeniyle karpal tünel sendromu açısından risk altında olduğunu belirtiyor. Oyun masası çok yüksekse, dirsekler ve bilekler aşırı şekilde gerilerek karpal tünel sendromuna yol açabiliyor.

Cevap bırakın