Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımLG’den akıllı otonom adımı

  LG’den akıllı otonom adımı

  LG Electronics (LG), akıllı otonom fabrikaların inşası ve işletilmesindeki uzmanlığından yararlanarak B2B iş alanını genişletiyor ve küresel akıllı fabrika pazarında önemli adımlar atıyor.

  Bu yılın başlarında LG, Üretim Mühendisliği Araştırma Enstitüsü (PRI) bünyesinde Akıllı Fabrika İş Bölümü’nü kurdu ve akıllı fabrika inşaat teknolojisi ve operasyonel çözümler de dahil olmak üzere maddi olmayan varlıklarının ticarileştirilmesine başladı. Bu yenilikler, Atlanta, Georgia, ABD’de düzenlenen önde gelen tedarik zinciri deneyimi ticaret fuarı MODEX 2024’te vurgulanacak.

  LG’nin akıllı fabrika işletmesi yalnızca üretim otomasyonu çözümleri sunmakla kalmıyor, aynı zamanda yapay zeka odaklı üretim planlamasını, operasyonlarını ve Dijital İkiz çözümünü de içeriyor. Şirket, fabrika planlama ve tasarımdan inşaat ve işletmeye kadar tüm aşamalarda en uygun çözümleri sunarak müşterilerin üretim rekabet gücünü artırmayı hedefliyor. Ayrıca fabrika yükseltmeleri için sürekli iyileştirme danışmanlık hizmetleri de sunulacak.

  LG’nin 2030 yılına kadar 100 trilyon KRW gelir elde etme vizyonuyla uyumlu olan ve B2B sektörünün 40 trilyon KRW’yi aşan gelir hedefiyle uyumlu olan akıllı fabrika işi, LG’nin B2B genişlemesinin temel taşı olarak hizmet ediyor. Bu çaba, LG’nin gelecekteki büyüme için üç temel alana (donanım dışı iş modellerini hızlandırmak, B2B işlerini genişletmek ve yeni iş alanları geliştirmek) yönelik stratejik odağının bir parçası olarak gösteriliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN