LG yeni iklimlendirme çözümlerini CES 2018’de görücüye çıkartıyor

0

LG, yeni nesil iklimlendirme çözümleri “LG PuriCare” ve “DUALCOOL Stand Inverter Air Conditioner” ile evdeki hava kalitesini üst seviyeye yükseltme iddiasında. İşte detaylar…

LG Electronics, kısa süre sonra düzenlenecek olan teknoloji fuarı CES 2018’de ev kullanımına yönelik, yeni akıllı iklimlendirme çözümlerini, katılımcıların ve tüketicilerin beğenisine sunacağını duyurdu. LG PuriCare hava temizleyici, ince toz filtresiyle öne çıkarken, ses tanıma ve DeepThinQ teknolojileriyle donatılan DUALCOOL Stand Inverter klima, hava temizliğini bir üst seviyeye taşıma ve kullanıcıların yaşam kalitesini artırıma iddiasına sahip.

Son dönemde yapılan araştırmalar, kapalı alanlarda bulunan polen ve tozun, mekan fark etmeksizin, ailelerin yaşam kalitesi üzerinde olumsuz etkisini olduğunu ortaya koyuyor. Hassas bir hava kontrol sensörüne sahip LG PuriCare, havada bulunan ince toz miktarını düzenli olarak ölçümleyip, ince toz seviyesi rahatsız edici boyutlara ulaştığında, toz parçacıklarını otomatik olarak ortadan kaldırabiliyor.

Filtreleme gerektiğinde otomatik olarak çalışmaya başlayan PuriCare, sahip olduğu silindirik tasarımında yer alan “Total Care Filter System” özelliği ile gelişmiş bir hava filtre teknolojisine sahip. “Clean Booster” teknolojisi ile birlikte LG PuriCare, temel olarak daha yumuşak hava akışı sağlarken, büyük odaları kapsayacak şekilde, 7.5 metreye kadar temiz hava üfleme kapasitesi sunuyor.

CES 2018’de LG tarafından tanıtılacak “DUALCOOL Stand Inverter Air Conditioner”, sahip olduğu ses tanıma teknolojisi ile kullanıcıların sadece tek bir komutla, bulundukları odanın ya da evin tamamının sıcaklığını kontrol edebilmelerine imkan tanıyor. “Dual Inverter Compressor” özelliği ile sağlanan enerji tasarrufu ve azaltılan gürültü seviyesine ek olarak DUALCOOL, mekansal tanımlama özelliğini kullanarak, odadaki bireylerin bulundukları konumu tespit edip, bu yöne doğru hava akışını yönlendirmek için DeepThinQ AI teknolojisinden yararlanıyor.

Cevap bırakın