LG, yeni Gram notebook modellerini duyurdu

0

LG Gram 2018 modellerine dair detaylar, ABD’de düzenlenecek CES 2018 fuarı öncesinde, sürpriz bir şekilde, kamuoyuyla paylaşıldı. İşte detaylar…

LG, CES 2018 kapsamında önümüzdeki ay ABD’de görücüye çıkaracağı yeni Gram serisi notebook’larının ön duyurusunu gerçekleştirdi. Şirketin Windows işletim sistemli yeni notebook modellerinin ilki 2014’te piyasaya sunulmuştu.

2018 model LG Gram notebook’lar, 72 Wh pil ve 19-22,5 saat aralığındaki şarj dayanıklılıkları ile uzun süre mobil kalabilme olanağı tanıyacaklar. 13.3, 14 ve 15.6 inç olmak üzere üç ekran boyutu seçeneği ile gelen modeller, sırasıyla 965 gr, 995 gr ve 1,095 kg ağırlığa sahip olacaklar. Kompakt tasarım ve ince ekran çerçeveleri ile öne çıkan yeni modeller, aynı zamanda modern teknik özellikleri de kapsayan ilgi çekici donelerle sunulacaklar.

Ekstra SSD takılabilecek

Notebook’lar, Intel Core i5 ve i7 işlemciler ve ikinci bir SSD sürücü yuvası da içerecek şekilde tek SSD depolama çözümünü bir arada sunacak. Ayrıca önyükleme süresinin 10 saniyenin altında olduğu kaydediliyor.

Yeni Gram modelleri nano karbon magnezyum gövdeleri sayesinde son derece dayanıklılılar; darbeye, basınca ve sıcaklığa karşı izolasyon sunan MIL-STD-810G standardına uygun şekilde geliyorlar. Ürünler, aynı zamanda isteğe bağlı olarak dokunmatik ekran, parmak izi okuyucusu ve Thunderbolt 3 bağlantı noktasını da teknik detayları içerisinde taşıyor.

Ne zaman satışa sunulacak?

En son Gram serisi LG notebook’lar, Ocak ayının başında ABD’de ilk kez potansiyel kullanıcıların ve basının karşısına çıkıyor. Ayrıca satışlarına da yine aynı ay içinde başlanacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın