LG Yazılım Güncelleme Merkezi kuruldu

0

LG, aynı zamanda menşei olan Güney Kore’de kapsamlı bir Yazılım Güncelleme Merkezi kurdu. İşte detaylar…

Akıllı telefonlarıyla dünyada ilgiyle takip edilen LG, yazılım güncelleme konusuna yönelik inovatif bir adım attı. Teknoloji şirketi, kullanıcılarının güncellemeleri kısa sürelerde almalarına yönelik hizmet verecek olan bir merkezi, Yazılım Güncelleme Merkezi adı altında, aynı zamanda menşei olan Güney Kore’nin başkenti Seul’de açtı.

Hizmete alınan merkez, LG’nin küresel müşterilerine hızlı ve kaliteli şekilde yazılım güncellemelerini sunması doğrultusunda işlev gösterecek. Burada yazılımlar hem hazırlanacak hem de üm yönleriyle kullanıma hazır hale getirilecek. Yazılım ve donanım arasındaki uyumun büyük önem taşıdığı günümüzde, bir kontrol mekanizması üzerinden ilerlenecek, bu sayede her LG mobil cihazı için optimum yazılım güncellemesi sağlanabilecek.

İlk hedef LG G6 için Android Oreo güncellemesi

Açılışın ardından çalışmalarına ara vermeden devam eden merkezde ilk hedefin şirketin popüler akıllı telefon modellerinden LG G6 için Android Oreo güncellemesini, Nisan ayı sonuna kadar Güney Kore’de yayınlamak olduğu kaydedildi.

“Müşterilerimizin ihtiyaçları ile uyumlu satış sonrası destek önceliğimiz.”

Konuyla ilgili konuşan LG Electronics CEO’su Jo Seong-jin, “Verdiğimiz satış sonrası desteğin müşterilerimizin ihtiyaçları ile uyumlu hale gelmesi bizim en önemli önceliğimiz. Yazılım Güncelleme Merkezi’nin açılmasıyla LG akıllı telefonların uzun ömürlü ve güvenilir olduğunu müşterilerimize göstereceğiz.” dedi.

Cevap bırakın