LG Velvet (4G) kullanıcılarına Android 11 müjdesi!

0

Akıllı telefon pazarının köklü şirketlerinden LG, kısa süre önce mobil işini resmen bıraktığını açıkladı. Bu durumu kötü gidişata bağlayan üretici şu anda odağını diğer alanlarına çevirdi. Ancak Koreli üretici eski modellerini yazılım güncellemeleriyle desteklemeye devam ediyor. Zira geçen yıl piyasaya sürülen Lg Velvet 4G, bir yıl aradan sonra Android 11 güncellemesini aldı.

LG Velvet LTE Android 11 güncellemesini aldı

LG Velvet LTE sürümü , 2020’nin Temmuz ayında piyasaya sürüldü. Normal modelin   aksine şirket bu telefonda Snapdragon 845 yonga setine yer verdi. Yazılım olarak ise Velvet LTE kutudan direkt olarak Android 10 tabanlı LG UX9 arayüzüyle çıktı. Şimdi ise aradan geçen bir yılın ardından şirket Android 11 güncellemesini bu telefona sunmaya başladı.

LG Velvet Android 11

Güncelleme LG Velvet LTE için Android 11’in tüm yeniliklerini getiriyor. Bunun yanı sıra LG, kamera tarafında da bazı yeniliklere yer veriyor. Örneğin telefonun varsayılan kamera uygulaması, ”Gece Hızlandırılmış Mod” ve yerleşik bir QR tarayıcısı işlevine kavuştu.

Android 11 güncellemesi şu  anda Velvet kullanıcılarına kademeler halinde OTA ile yoluyla dağıtılıyor. Dolayısıyla güncellemenin tüm kullanıcılara ulaşması biraz zaman alacaktır.

LG Velvet Android 13’e kadar güncellenecek

LG’nin vaatlerine göre Velvet modeli Android 13’e kadar güncelleme alacak. Daha önce mobil birimi bırakan üretici, geride kalan telefonlar için güncelleme desteğini sağlayacağını ifade etmişti. Dolayısıyla LG Velvet ve diğer yeni modeller Android 13’e kadar güncelleme alacaktır.

 

Cevap bırakın