Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GüvenlikLG ve Cybellum, CES 2024’te siber güvenlik gövde gösterisi yapacak

  LG ve Cybellum, CES 2024’te siber güvenlik gövde gösterisi yapacak

   

  LG’nin yeni platformu, Cybellum’un dijital güvenlik uzmanlığından yararlanarak araçları otomatik olarak izliyor ve siber güvenlik tehditlerine karşı koruyor.

  LG Electronics (LG) ve Cybellum, Siber Güvenlik Yönetim Sistemi (CSMS) Kokpit platformunu CES 2024’te otomotiv OEM’lerine tanıtacak. LG ile 2021’de LG tarafından satın alınan otomotiv siber güvenlik şirketi Cybellum’un ortak çalışmasıyla tasarlanan CSMS Cockpit platformu, araç siber güvenliğini izliyor ve sürdürüyor. Gelişmiş çözüm, OEM’ler için siber güvence ve olay müdahale görevlerini kolaylaştırarak araçların dijital olarak güvende kalmasını ve gelişen siber güvenlik düzenlemeleriyle tamamen uyumlu kalmasını sağlıyor.

  Önemi giderek artan bir alan olan otomotiv siber güvenliği, WP.29 UNECE R155 siber güvenlik düzenlemeleri yürürlüğe girdiğinde mobilite sektörünün odak noktasında yer alacak. Temmuz 2024’ten itibaren, OEM’ler tarafından üretilen tüm araçların, AB üye ülkeleri, İngiltere, Japonya ve Güney Kore de dahil olmak üzere 54 ülkede araç satışının ön koşulu olan tip onayı alabilmesi için yeni oluşturulan siber güvenlik standartlarını karşılaması gerekiyor. OEM’lerin gelecek değişkliklere uymasını destekleyen LG ve Cybellum’un CSMS Kokpiti, otomotiv siber güvenlik yönetiminin birçok zorluğunu ele alan eksiksiz bir platform olarak tanımlanıyor.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN